Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noworoczne spotkanie w Zbrudzewie. Na sali spotkali się przedstawiciele sołectw Zbrudzewo, Niesłabin, Orkowo i nie tylko

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Noworoczne spotkanie w Zburdziewie. Na sali spotkali się przedstawiciele sołectw Zbrudzewo, Niesłabin, Orkowo i nie tylko
Noworoczne spotkanie w Zburdziewie. Na sali spotkali się przedstawiciele sołectw Zbrudzewo, Niesłabin, Orkowo i nie tylko Katarzyna Baksalary
Czwartkowy wieczór 1 lutego w Zbrudzewie upłynął pod znakiem spotkania noworocznego. Udział w nim mieszkańcy zaprzyjaźnionych ze Zbrudzewem sołectw. Wieczór uświetni występ zespołu folkowego.

Noworoczne spotkanie w świetlicy wiejskiej w Zbrudzewie

Sołectwo Zbrudzewo w czwartek 1 lutego zaprosiło na spotkanie noworoczne. W zbrudzewskiej świetlicy spotkali się między innymi sołtysi Zbrudzewa, Niesłabina i Orkowa wraz z członkami rad sołeckich, a także przedstawiciele sołectw Mechlin Kawcze, Ostrowo i Błociszewo. Wieczór swoim występem uświetnił zespół folkowy Tytka, który wykonał piosenki ludowe oraz kolędy, a wśród nich m.in. Lulajże Jezuniu oraz Oj maluśki, maluśki. Nie zabrakło również świąteczno-noworocznych piosenek takich jak Felize Navidad.

W Zbrudzewie było i muzycznie i słodko

Na sali obecni byli również zaproszeni goście m.in. burmistrz Adam Lewandowski, który wraz z gospodynią wieczoru sołtys Zbrudzewa Niną Stępą powitał zebranych w świetlicy wiejskiej, a także starosta śremski Zenon Jahns, przewodnicząca śremskiej rady miejskiej Katarzyna Sarnowska oraz przewodniczący Komisji Wsi i Samorządu Krzysztof Lewandowski.

Dla wszystkich bawiących się przy muzyce folkowej w zbrudzewskiej świetlicy przygotowano również słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę. Atmosfery jeszcze świąteczno-noworocznej nie popsuła nawet awaria prądu, która całe Zbrudzewo na krotki czas pogrążyła w ciemności.

Takie spotkania - jak powiedziała nam gospodyni tego wieczoru - zaciesniają więzy między lokalnymi społecznościami i dają szansę na rozmowy.

Zobacz też na ŚremNaszeMiasto.pl:

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto