Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oktawa Bożego Ciała w parafii NMP w Mórce. Wierni z Międzychodu modlili się podczas procesji w swojej miejscowości [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 16 lat
Oktawa Bożego Ciała w parafii pw. NMP Wniebowziętej w Mórce to czas, kiedy ksiądz proboszcz Ryszard Pazgrat odwiedza kolejne miejscowości należące do parafii. W poniedziałek, 12 czerwca wierni z miejscowości Międzychód uczestniczyli we mszy świętej i procesji, która przeszła ulicami miejscowości. Byłą to nie tylko okazja do wspólnej modlitwy, ale również możliwość spotkania się całej lokalnej społeczności przy kawie.

Proboszcz odwiedza wiernych z innych miejscowości, które należą do parafii w Mórce

W Kościele Katolickim formalnie nie istnieje już Oktawa Bożego Ciała, która została zniesiona specjalnym dekretem przez Papieża Piusa XII w 1955 roku. Jest ona obchodzona zwyczajowo i jest to czas, kiedy przez siedem dni począwszy od Bożego Ciała odbywają się procesje z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła.

W parafii pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Mórce takie procesje organizowane są w miejscowościach należących do parafii. Każdego dnia tygodnia po Bożym Ciele ks. kan. Ryszard Pazgrat, proboszcz parafii odwiedza kolejne miejscowości, a po zakończonej Eucharystii i procesji wspólnie z parafianami spotyka się przy kawie. Tak właśnie było w poniedziałkowe, późne popołudnie w Międzychodzie w gminie Dolsk.

Po zakończonej mszy świętej wierni wyruszyli ulicą spod miejscowej kaplicy w kierunku centrum miejscowości. Tam przy sklepie udzielono błogosławieństwa. Następnie ksiądz kanonik Ryszard Pazgrat zaprosił wszystkich wiernych na wspólne spotkanie i słodki poczęstunek, który został przygotowany przez mieszkańców na boisku znajdującym się przy Punkcie Przedszkolnym w Międzychodzie. Jak zdradził w rozmowie z nami proboszcz parafii w Mórce taka forma modlitwy poszczególnych miejscowościach należących do parafii ma kilkuletnią tradycję.

Szczegóły w materiale filmowym.

od 16 lat

Oktawa Bożego Ciała w parafii NMP w Mórce. Wierni z Międzych...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto