Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych dla gminy Dolsk. Fundusze zostaną przeznaczone m.in. na remonty dróg [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Gmina Dolsk otrzymała spory zastrzyk gotówki z Programu Inwestycji Strategicznych. Pozyskano dofinansowania dla trzech inwestycji. Dwie dotyczą remontu i przebudowy trzech ulicy w Dolsku, a jedna to remont zabytkowego budynku miejscowej Szkoły Podstawowej.

Gmina Dolsk wyremontuje ulice i zabytkowy budynek szkoły

Jak informowaliśmy na naszych łamach powiat śremski i lokalne samorządy z naszego regionu otrzymały dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. Takie fundusze trafią również do Gminy Dolsk, gdzie zostaną dofinansowanie trzy inwestycje. Pierwszą z nich jest gruntowny remont ulicy Garncarskiej na który pozyskano środki w wysokości 1 045 000 złotych. Kwota 3 135 000 złotych złotych to dofinansowanie przebudowy nawierzchni drogi ul. Lipowej i Topolowej w Dolsku Z kolei ponad 1,6 miliona złotych to kwota, która zostanie przeznaczona na remont XVIII-wiecznego budynku Szkoły Podstawowej w Dolsku im. Janusza Kusocińskiego, w którym dawniej mieścił się pawilon Pałacu Biskupów Poznańskich.

Więcej o tych inwestycjach powiedziała w rozmowie z nami Barbara Wierzbińska, burmistrz Dolska. Szczegóły w materiale filmowym!

od 16 lat

Remonty w Dolsku ruszą w przyszłym roku

Oprócz pozyskanych funduszy z Programu Inwestycji Strategicznych gmina Dolsk musi posiadać również wkład własny. Jak zdradziła nam nasza rozmówczyni, jest to kwota wynosząca około 500 tysięcy złotych z budżetu gminy.

Prace związane z tymi inwestycjami w naszej gminie ruszą na pewno w przyszłym roku. Na początku przyszłego roku będziemy przygotowywać przetargi. W zależności od terminów ich rozstrzygnięcia rozpoczniemy prace

- podkreśliła burmistrz Dolska.

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto