Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad 17 mln złotych dla gminy Śrem. Na co zostaną wydane pieniądze z Polskiego Ładu? Zapytaliśmy o to burmistrza Adama Lewandowskiego

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wideo
od 16 lat
O tym, że gminy powiatu śremskiego oraz sam powiat śremski otrzymał pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych informowaliśmy już kilka dni temu. Na co konkretnie wyda pieniądze gmina Śrem? O to spytaliśmy burmistrza Adama Lewandowskiego.

Dwa miliony złotych na ul. Brylantową w Zbrudzewie

Pierwszą inwestycją do zrealizowania z pozyskanych ponad 17 mln złotych jest wykonanie ul. Brylantowej w Zbrudzewie. Mieszkańcy tego osiedla bardzo narzekają na stan drogi prowadzącej do ich domów. Teraz w końcu doczekają się nowej nawierzchni.

Jak zapowiada burmistrz Śremu, gmina jest gotowa do realizacji tego przedsięwzięcia. Plany na wykonanie tej ulicy czekały już w gotowości do realizacji tak jak i pozwolenie na budowę, potrzebne były jedynie środki, które ostatnio udało się pozyskać.

Wszystko wskazuje na to, że roboty na Brylantowej w Zbrudzewie ruszą w pierwszej połowie przyszłego roku po rozstrzygnięciu przetargów.

Gmina Śrem pozyskała ponad 17 mln zł z Polskiego Ładu
Obecnie ulica Brylantowa na nowym osiedlu w Zbrudzewie wygląda w dużej mierze właśnie takKatarzyna Baksalary

PSZOK i nowoczesny system segregacji odpadów, to wydatek ponad 15 mln złotych

Kolejną inwestycją, jaka zostanie zrealizowana przez gminę Śrem z pozyskanych z Polskiego Ładu pieniędzy, będzie modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów oraz powstanie w kolejnych trzech miejscach zautomatyzowanych nowoczesnych systemów segregacji odpadów na wzór tego, który działa już od jakiegoś czasu przy ul. Wojska Polskiego.

Gmina Śrem pozyskała ponad 17 mln zł z Polskiego Ładu
Będzie on przypominać zamknięty system działający już od jakiegoś czasu przy ul. Wojska Polskiego w ŚremieKatarzyna Baksalary

Nowy PSZOK powstanie w Mateuszewie, gdzie obecnie się znajduje. Będzie on bezobsługowy, czyli aby oddać odpady, będzie trzeba skorzystać samemu z systemu, gdzie wprowadzić będzie należało m.in. informację o tym, że jest się mieszkańcem gminy Śrem oraz inne niezbędne informacje. Jak wyjaśnia w rozmowie z nami nowy PSZOK będzie bardzo podobny do tego systemu segregacji odpadów, który funkcjonuje przy ul. Wojska Polskiego.

Zanim pojawi się "nowy PSZOK" tymczasowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów zlokalizowany zostanie przy ul. Szerokiej i rozpocznie działanie od 1 stycznia. Konieczność budowy nowego PSZOKu jak wyjaśnił Adam Lewandowski, wynika ze zmian w przepisach, pozyskane pieniądze przyśpieszą proces budowy i skróca okres działalności rozwiązania tymczasowego.

Gmina Śrem pozyskała ponad 17 mln zł z Polskiego Ładu
Jak wskazał burmistrz Lewandowski, ma to być ul. Grota Roweckiego naprzeciwko szkoły, ul. Kopernika oraz ul. OgrodowaKatarzyna Baksalary

Co więcej, w ramach pozyskanych 15 mln złotych w Śremie powstaną trzy nowe takie punkty nowowczesnej segregacji odpadów, które pozwolą jeszcze bardziej zmniejszyć ilość odpadów niewysegregowanych, co jest korzystne dla całego systemu gospodarowania opadami. Takie nowoczesne kontenery pojawią się przy ul. Grota Roweckiego naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 4, przy ul. Kopernika oraz na osiedlu przy ul. Ogrodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto