Piłka nożna. Kłos Zaniemyśl nadal niepokonany w lidze. Przekonujące zwycięstwo z Polonią

Jakub Cybichowski
14. kolejka klasy okręgowej: Kłos Zaniemyśl - Polonia Poznań | 20.11
14. kolejka klasy okręgowej: Kłos Zaniemyśl - Polonia Poznań | 20.11 Jakub Cybichowski
W 14. kolejce wielkopolskiej grupy III Red Box klasy okręgowej, Kłos Zaniemyśl podejmował przed własną publicznością Polonię Poznań. Faworytem sobotniego spotkania byli piłkarze gospodarzy, zajmujący pierwsze miejsce.

Kłos Zaniemyśl - Polonia Poznań w "okręgówce"

Piłkarze Kłosa Zaniemyśl dobrze weszli w sobotni mecz i od samego początku podkreślali swoją przewagę na boisku. Efektem zdecydowanych zapędów ofensywnych podopiecznych Patryka Halaburdy, była bramka strzelona przez Szymona Grzelaka. W 10. minucie urwał się on obrońcy Polonii Poznań, po czym trafił do siatki.

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać i nadal atakowali bramkę rywali. W 23. minucie przepięknym strzałem popisał się Paweł Skopek, który podwyższył prowadzenie. Bramka na 2:0 została strzelona po bardzo dobrze rozegranym rzucie rożnym. Kłos cały czas przeważał i prowadził grę, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Remisowa druga połowa

Podobnie jak pierwsza połowa, druga część spotkania rozpoczęła się od konkretnych akcji ofensywnych gospodarzy. Podopieczni Patryka Halaburdy kontrolowali mecz i zamierzali podwyższyć prowadzenie. W 67. minucie dopięli swego, za sprawą drugiego trafienia Szymona Grzelaka. Przy trzeciej bramce asystą ładnej urody popisał się Paweł Skopek.

Piłkarze Polonii Poznań mieli swoje momenty, a jedna z akcji przyniosła powodzenie. W 78. minucie spotkania zdobyli gola na 1:3 po zamieszaniu w polu karnym. Obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, ale wynik pozostał niezmieniony. Kłos jest wciąż niepokonany i prowadzi w ligowej tabeli.

Kłos Zaniemyśl - Polonia Poznań 3:1 (2:0)