MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z całego tygodnia 17.12.2023 w Śremie. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.12 do 16.12.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.12 do 16.12.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Śremu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.12 a 16.12.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pożar samochodu osobowego w Śremie. Pojazd znajdował się w garażu. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej [film, zdjęcia]”?

Przegląd tygodnia: Śrem, 17.12.2023. 10.12 - 16.12.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pożar samochodu osobowego w Śremie. Pojazd znajdował się w garażu. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej [film, zdjęcia]

W sobotni wieczór, 16 grudnia do śremskiej Komendy Powiatowej PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu przy ulicy Jasnej w Śremie. Pojazd był zaparkowany w garażu.

📢 Zderzenie dwóch pojazdów w Grabianowie. Jedna osoba została poszkodowana [zdjęcia]

W sobotę 16 grudnia na drodze wojewódzkiej nr 310 w miejscowości Grabianowo doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Według pierwszych doniesień w zdarzeniu ucierpiała jedna osoba.

📢 "Kto napisał list, dostanie odpowiedź!". W Zbrudzewie powstała mikołajkowa poczta. Mieszkańcy zachwyceni

Czas świąt Bożego Narodzenia jest szczególnie wyjątkowy dla wszystkich milusińskich. Nasze pociechy wprost nie mogą się doczekać prezentów pod choinką. Można oczywiście dyskutować, czy prezenty przynosi Święty Mikołaj, czy Gwiazdor. Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest dziecięca radość. W ostatnich dniach radości i uśmiechów nie brakuje na twarzach najmłodszych mieszkańców Zbrudzewa.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 17.12.2023: 10.12-16.12.2023 Śrem: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Śremie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mikołajkowe popołudnie w Zespole Szkół Technicznych w Śremie. Zapalono choinkę i okazano wsparcie mamie jednej z uczennic

Piątkowe popołudnie i wieczór 15 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Śremie wraz z nauczycielami i rodzicami spędzili wspólnie w szkole podczas spotkania mikołajkowego. Nie mogło zabraknąć m.in. świątecznych życzeń i dzielenia się opłatkiem.

📢 Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. Brygadier Tomasz Kierzek przechodzi na emeryturę

Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, bryg. Tomasz Kierzek odchodzi ze stanowiska. O swojej decyzji komendant poinformował podczas piątkowej sesji Rady Powiatu.

📢 WOPR w Śremie wzbogaci się o nową łódź motorowodną. Nad jeziorem Grzymisławskim i nie tylko będzie jeszcze bezpieczniej

Miejsko-Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Śremie, czyli WOPR Śrem jeszcze w tym roku sfinalizuje zakup nowej łodzi motorowodnej. Dzięki temu zakupowi nad jeziorem Grzymisławskim i nie tylko będzie jeszcze bezpieczniej. Łódź zostanie zakupiona z dotacji przekazanej przez gminę Śrem.

📢 Pożar biblioteki w Klubie Garnizonowym w Śremie. To scenariusz ćwiczeń straży pożarnej we współpracy z żołnierzami [zdjęcia]

Akcja straży pożarnej w Klubie Garnizonowym przy rondzie Armii Krajowej w Śremie. W piątek, 15 października strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w pomieszczeniu biblioteki. W środku znajdowały się osoby poszkodowane. To scenariusz ćwiczeń przeprowadzonych przez śremskich strażaków we współpracy z żołnierzami ze śremskiej Jednostki Wojskowej.

📢 O krok od tragedii! Kierowca ciągnika siodłowego chciał uniknąć zderzenia z osobówką. Pojazd kierowany przez śremianina wjechał do rowu

Niebezpieczne zdarzenie w sąsiednim powiecie. W czwartek, 14 grudnia na trasie Jerka - Lubiń (powiat kościański) ciągnik siodłowy wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący pojazdem ciężarowym mieszkaniec gminy Śrem próbował uniknąć zderzenia z samochodem osobowym.

📢 Nie tylko weekend! 15-17 grudnia w Śremie i okolicy. Imprezy, wydarzenia. Zobacz weekendowe propozycje [zdjęcia]

Nie masz planów na ten weekend? Nic straconego! Sprawdź nasze zestawienie weekendowych wydarzeń i zaplanuj swój wolny czas wraz z najbliższymi. Nadchodzący weekend to m.in. finał konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową w Muzeum Śremskim i wyjątkowy koncert w Książu Wielkopolskim.

📢 Mieszkańcy Psarskiego przygotowują się do wiosny. Podczas warsztatów w świetlicy socjoterapeutycznej Iskra powstały budki lęgowe dla ptaków

W świetlicy socjoterapeutycznej Iskra w Psarskiem nie ma miejsca na nudę! W środowe popołudnie, 13 grudnia świetlicowa ekipa zaprosiła najmłodszych mieszkańców sołectwa wraz z rodzicami i dziadkami na wyjątkowe warsztaty. W ruch poszły śrubokręty i inne narzędzia. Finalnym efektem spotkania były budki lęgowe dla ptaków, które powstały pod czujnym okiem prowadzących, Witolda i Darii Siczyńskich. Jak zdradzili organizatorzy, wkrótce odbędą się kolejne warsztaty, podczas których wspomniane budki lęgowe zostaną pomalowane specjalnym impregnatem. Tak przebiegały warsztaty w Psarskiem. Szczegóły w galerii!

📢 To prawdziwe królestwo Gwiazd Betlejemskich. Zobaczcie te piękne kwiaty w szklarniach w Kaliszu. FILM

Gwiazda Betlejemska już niemalże jak choinka jest nieodłącznym elementem świątecznego wystroju naszych domów. Tą piękną roślinę od lat hoduje rodzina Pauliny Janiak z Kalisza. O tej porze roku szklarnie pełne Gwiazd wyglądają bajecznie.

📢 Sukces Koła Gospodyń Wiejskich z Dalewa. „Wiejski Konik” wyróżniony w konkursie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Sukces Koła Gospodyń Wiejskich w Dalewie. KGW z gminy Śrem zostało wyróżnione w konkursie „Kubek, Dzbanek czy makatka rękodzieło to jest gratka", którego organizatorem jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Praca przygotowana przez KGW została wyróżniona spośród ponad 200, które wpłynęły na ten konkurs.

📢 Diabetycy ze Śremu spotkali się przy przedświątecznym stole i podsumowali miniony rok. Nie zabrakło również kolęd i łamania się opłatkiem

W środowe popołudnie 13 grudnia w Restauracji Relax odbyło się spotkanie przedświąteczne diabetyków ze Śremu. Śremskie koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków skupia wiele osób, zwłaszcza starszych, które na co dzień zmagają się z poziomem cukru we krwi. Przedświąteczne spotkanie tego grona, to okazja nie tylko do złożenia sobie najlepszych świątecznych życzeń, ale i do podsumowania mijającego roku.

📢 Unikali kary, ale wpadli w ręce policjantów. Poszukiwani listami gończymi zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Śremie wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Obydwaj zatrzymani nie zgłaszali się do odbycia kary pozbawienia wolności.

📢 Potrącenie pieszego na ulicy Kilińskiego w Śremie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala

Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych w Śremie. W środę, 13 grudnia Komenda Powiatowa Policji w Śremie poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło na początku tego tygodnia.

📢 Eksperci Dobrego Życia o bożonarodzeniowej choince i świątecznych dekoracjach z roślin. To ostatnie spotkanie tego cyklu [film, zdjęcia]

W środę, 13 grudnia w Muzeum Śremskim zorganizowano ostatnie spotkanie cyklu Eksperci Dobrego Życia. Tym razem śremscy seniorzy mieli okazję posłuchać wykładowczyni poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, która opowiedziała o bożonarodzeniowej choince i świątecznych dekoracjach z roślin.

📢 Zadymienie w bloku mieszkalnym w Śremie. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej

W środę, 13 grudnia służby odebrali zgłoszenie o zadymieniu w bloku mieszkalnym przy ulicy 1 Maja w Śremie. Na miejsce niezwłocznie wysłano cztery zastępy śremskich strażaków.

📢 Ciężko ranny bezdomny znaleziony na śremskich Jezioranach! Co wydarzyło się przy ulicy Bora-Komorowskiego?

W środę 13 grudnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Śremie pojawili się przy ulicy Tadeusza Bora-Komorowskiego, gdzie w wiacie śmietnikowej znaleziono rannego bezdomnego. Co dokładnie wydarzyło się na śremskim osiedlu?

📢 Będzie można oddać krew dla Marceliny. Śremscy żołnierze i policjanci zapraszają do udziału w 40. Otwartej Akcji Honorowego Oddawania Krwi

W czwartek, 21 grudnia krwiodawcy będą mogli wziąć udział w kolejnej akcji organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Garnizonu Śrem im. Powstańców Wielkopolskich. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które bezinteresownie zechcą wspomóc zbiórkę krwi dla chorej dziewczynki.

📢 Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej w Książu Wielkopolskim. W ksiąskiej hali sportowo-widowiskowej rywalizowało blisko 90 dzieci

Pierwszy Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej w Książu Wielkopolskim za nami! Udział w sportowej rywalizacji wzięło blisko 90 dzieci związanych z ksiąskim klubem piłkarskim Pogoń Książ Wielkopolski. Swoje sportowe umiejętności sprawdzili w boju również tatusiowe i dziadkowie, grając z trenerami. Największym jednak wyzwaniem były mecze, które dzieci rozegrały ze swoimi rodzicami i dziadkami. Oprócz rozgrywanych na boisku spotkań trwały również rozmaite animacje zorganizowane przez Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim. Zobaczcie, jak było!

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto