Siatkarki Bazaru Śrem walczyły w ćwierćfinale rogrywek ligi wrzesińskiej

Krzysztof Ratajczak
nadesłane
Siatkarki zespołu Bazar Śrem w czwartek 29 września walczyły z Olimpem Września o awans do półfinały ligi wrzesińskiej

W pierwszym secie siatkarki Bazaru grały dobrze, realizując postawione im przed meczem założenia taktyczne.

Wychodziły zarówno zagrywki i zbicia jak i gra w obronie, czyli bloki. Wszystko szło dobrze aż do stanu punktowego 16:14. Od tego momentu w grze dziewcząt zaczęło pojawiać się coraz więcej niedokładności i błędów w zagraniach, co za skutkowało powiększającą się przewagą punktową zawodniczek z Wrześni i pierwszy set ostatecznie zakończył się wynikiem 25:20 dla Olimpu Września.

Drugi set zaczął się bardzo źle dla popularnych Bazarek i bardzo szybko przegrywały już 1:5. Taki stan meczu nie podłamał dziewcząt, a wręcz przeciwnie zadziałał na nie bardzo motywacyjnie, czego efekty pojawiły się bardzo szybko. Śremianki dzięki skutecznej i bardzo dobrej grze zdołały najpierw doprowadzić do remisu, a chwilę później objęły prowadzenie 8:6. Do końca tego seta drużyny wymieniały się już dwupunktowym prowadzeniem, ale to zawodniczki Olimpu wyszły z niego zwycięsko.

Trzecia rozgrywka to gonitwa za wynikiem. Od stanu 12:8 aż do tylko jednopunktowej przewagi zawodniczek Olimpu 23:22, kiedy to trener rywalek wziął czas, skutecznie wytrącając tym z dobrej gry Bazarki i po wznowieniu to Olimp po raz trzeci zwyciężył wynikiem 25:23.

Zespół Bazaru Śrem na początku kwietnia rozegra mecz o III miejsce w lidze wrzesińskiej.

Skład: Alicja Urbańska, Ada Nowak, Dagmara Karolak, Hanna Gumińska, Katarzyna Szymańska , Zuzanna Szałek, Natalia Kossowka, Wiktoria Majsner,oraz trener zespołu Marta Dworczyk.