Sikorskiego Śrem. Czy skrzyżowanie Alei Solidarności i Sikorskiego powinno się zmienić?

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Czy skrzyżowanie Alei Solidarności i ul. Sikorskiego powinno się zmienić?
Czy skrzyżowanie Alei Solidarności i ul. Sikorskiego powinno się zmienić? Bartosz Klimczuk
Sikorskiego Śrem. Podczas niedawnego spotkania burmistrza Śremu, Adama Lewandowskiego, z gminnymi sołtysami wiele miejsca poświęcono na sprawy związane z komunikacją w mieście. Mówiono między innymi o propozycjach zmiany skrzyżowania Alei Solidarności i ul. Sikorskiego.

Sikorskiego Śrem. Czy skrzyżowanie Alei Solidarności i Sikorskiego powinno się zmienić?

Według części mieszkańców Śremu i okolic skrzyżowanie Alei Solidarności i Sikorskiego (przy galerii PSS Polonia) powinno się zmienić. Dlatego też podczas lipcowego spotkania burmistrza Śremu z sołtysami właśnie ta krzyżówka była jednym z tematów dyskusji.

Podczas rozmów z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu padły dwa rozwiązania jeśli chodzi o to skrzyżowanie. Pierwsze dotyczyło zainstalowania w tym miejscu sterowania świetlnego. Druga opcja to hybrydowe rondo - informował Adam Lewandowski.

Warto wspomnieć, że hybrydowe rondo jest połączeniem sygnalizacji świetlej ze zwykłym rondem.

Burmistrz Śremu wspomniał na spotkaniu również, że nadal trwają rozmowy z WZDW dotyczące tego, czy jeśli gmina wyłoży część pieniędzy na tę inwestycję, to zwiększy szansę jej realizacji. Niedawno postanowiliśmy zapytać Zarząd Dróg, jak się sprawy w tej kwestii mają.

Po spotkaniu Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, została podjęta decyzja o niewprowadzaniu zmian w istniejącym oznakowaniu poziomym drogi wojewódzkiej nr 310 - pisze w mailu Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu.

Czy skrzyżowanie Alei Solidarności i ul. Sikorskiego powinno się zmienić?

Sikorskiego Śrem. Czy skrzyżowanie Alei Solidarności i Sikor...

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie