Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ŚREM - Więcej miejsc pracy dla śremian

Paweł Mikos
W otwarciu nowych zakładów BASF uczestniczyło ponad 200 gości, w tym samorządowcy, przedstawicieli gospodarki i polityki, klientów
W otwarciu nowych zakładów BASF uczestniczyło ponad 200 gości, w tym samorządowcy, przedstawicieli gospodarki i polityki, klientów BASF Polska
W ubiegły czwartek oficjalnie do użytku zostały oddane dwie nowe fabryki BASF. Według niemieckiego koncerny zatrudnienie w nich może znaleźć około 40 osób. A wkrótce powstaną także kolejne zakłady

Ponad 200 osób uczestniczyło w czwartek, 7 października w otwarciu dwóch nowych zakładów produkcyjnych firmy BASF w Śremie. Nowe zakłady będą produkować produkty chemii budowlanej oraz tworzywa sztuczne dla budowlanki i branży motoryzacyjnej. Pracę znajdzie w nich ok. 40 osób. Wartość inwestycji szacuje się na ok. 10 mln euro.

Koncern BASF to jeden z liderów w branży chemicznej na świecie. Dwa lata temu rozpoczął budowę swojego oddziału w Śremie, na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej. Od roku koncern produkuje tam między innymi zaprawy budowlane, kleje, czy tynki.

Teraz BASF otworzył fabrykę, w której wytwarza się tworzywa sztuczne wykorzystywanych m.in., do produkcji pianek i tworzyw sztucznych dla przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego, meblowego, urządzeń chłodniczych i innych. Oba zakłady obsługują przede wszystkim rynek polski.
Co równie ważne fabryki BASF-u w Śremie w dużym stopniu powstały dzięki pracy firm z regionu śremskiego.

Jak podaje BASF o lokalizacji swoich fabryk właśnie w Śremie zdecydowała stosunkowa niewielka odległość miasta od nowych obwodnic oraz do autostrady A2. Nie bez znaczenia było także przyjazna dla inwestorów atmosfera w specjalnej podstrefie ekonomicznej.

Jednak to nie jedyne miejsca pracy na jakie mogą liczyć śremianie. Jeszcze w tym roku zaplanowane jest uruchomienie produkcji w fabryce TFP Grafika. Zakład powstaje przy ul. 750-lecia, w zachodniej części śremskiej specjalnej podstrefy ekonomicznej. Nowa fabryka ma produkować wysokoprzetworzone opakowania tekturowe.

Pracę mogliby tu znaleźć mieszkańcy całego powiatu. Firma zadeklarowała wstępnie, że stworzy około 100 nowych miejsc pracy, ale być może będzie ich jeszcze więcej. Według Andrzeja Tylendy, prezes firmy, w zakładzie może znaleźć zatrudnienie około 20 osób z wyższym wykształceniem, jako handlowcy, logistycy, czy osoby odpowiedzialne za planowanie produkcji i projektowanie produktów. Firma zamierza zatrudnić też kilkudziesięciu pracowników produkcji, bez względu na ich wykształcenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto