Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strzelali, aby upamiętnić dr. Seweryna Matuszewskiego. Znamy wyniki turnieju strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Śremie

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Turniej strzelecki tradycyjnie zorganizowano, a by upamiętnić dr. Seweryna Matuszewskiego
Turniej strzelecki tradycyjnie zorganizowano, a by upamiętnić dr. Seweryna Matuszewskiego Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Śremie
W niedzielę 18 lutego na strzelnicy śremskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego odbył się kolejny memoriał upamiętniający dr. Seweryna Matuszewskiego. W turnieju strzeleckim zorganizowanym przez śremskich Kurków udział wzięli strzelcy z całej Wielkopolski.

Upamiętnili dr. Seweryna Matuszewskiego strzelając do tarczy na strzelnicy w Śremie

Tradycją Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Śremie jest upamiętnienie wybitnego mieszkańca miasta dr. Seweryna Matuszewskiego. Strzelecki memoriał odbył się we wtorek 19 lutego na krytej strzelnicy w Śremie, a udział w nim, na zaproszenie śremskiego Bractwa wzięli udział liczni strzelcy z niemal całej Wielkopolski.

Cenne trofeum strzelania do tarczy memoriałowej pozostało w Śremie

Tegoroczną nagrodą dla zwycięzcy turnieju poświęconego dr. Sewerynowi Matuszewskiemu był medal z podobizną tego wybitnego śremianina, który został ufundowany przez patron turnieju, czyli Burmistrz Śremu.

Rywalizacja o to trofeum była zacięta, jednak ostatecznie medal ufundowany przez śremskiego samorządowca pozostał w gronie gospodarzy turnieju strzeleckiego dzięki Sebastianowi Łabutce i jego celnym strzałom do tarczy.

Drugim strzelcem turnieju okazał się Michał Mielcarek, a trzecim Sławomir Baszyński. Obaj panowie to członkowie Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Śremie.

Zwycięzcy pozostałych konkurencji turnieju w Śremie

Podczas wtorkowego strzelania w Śremie rozegrano jeszcze sześć innych konkurencji. O zwycięzcach tych kategorii poinformował Marcin Kłosiewicz, pisarz KSB Śrem.

Do tarcz punktowych zarówno z karabinu jak i z pistoletu najlepszym okazał się Mirosław Dolata popisując się wspaniałym wynikiem punktowym z pistoletu i uzyskując maksymalny możliwy wynik – 50 punktów

- wyjaśnił Kłosiewicz i dodał, że Mirosław Dolata triumfował jeszcze w strzelaniu do tarczy drewnianej z pistoletu.

Natomiast tarczę drewnianą z karabinu wystrzelał Piotr Olejniczak. W tarczy „chybił-trafił” najlepszy wynik osiągnął Mikołaj Koteras, a kura zestrzelił Grzegorz Szydłowski

- podsumował pozostałe konkurencje pisarz śremskiego Bractwa.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto