Tenis Śrem: wiosna zagościła na kortach tenisowych. Kto wygrał Wiosenny Turniej Tenisowy?

OPRAC.:
Tomasz Barylski
To był prawdziwie tenisowy weekend w Śremie. Na kortach tenisowych na Psarskiem i przy Szkole Podstawowej nr 6 rozegrano Wiosenny Turniej Tenisa Ziemnego o puchar KT-24.

16 tenisistów zgłosiło się do Wiosennego Turnieju Tenisa Ziemnego

Do turnieju rozgrywanym na dwóch kortach (Psarskie i Szkoła Podstawowa nr 6) zgłosiło się 16 tenisistów. Jednak w ostatniej chwili wycofała się dwójka zawodników. Warto dodać, że najmłodszy z zawodników miał 18 lat, a najstarszy 62 lata. Uczestnicy rywalizowali na kortach według tradycyjnej drabinki turniejowej. Mecze rozgrywano do jednego wygranego seta od stanu 2:2. Finał do dwóch wygranych setów. W przypadku remisów tenisiści rozgrywali super super tie-break do 10 punktów.

Faworyci w finale Wiosennego Turnieju Tenisa Ziemmnego

Do finału Wiosennego Turnieju Tenisa Ziemnego o puchar KT-24 dotarli faworyci. Rozstawiony z jedynką Piotr Worsztynowicz i turniejowa dwójka, Marcin Adamczyk. Jak na decydujący mecz przystało nie zabrakło emocji. Przy remisie 1:1 w setach potrzebny był super tie-break do wyłonienia zwycięzcy. Ostatecznie zwycięzcą został Marcin Adamczyk, który wygrał w wspomniany super tie-break 10:4. Warto dodać, że był to udany rewanż za zeszłoroczny finał turnieju jesiennego. Wówczas z rywalizacji zwycięsko wyszedł Piotr Worsztynowicz.

Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali zestaw piłeczek tenisowych. Dodatkowo finaliści otrzymali pamiątkowe statuetki. Organizatorem turnieju było reaktywowane po latach Śremskie Towarzystwo Tenisowe oraz osoby z Grupy Inicjatywnej Promocji Tenisa Ziemnego w Śremie.