Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzecia Droga PSL-PL2050 szykuje się do wyborów samorządowych. Znamy kandydata na burmistrza Śremu i na radnych powiatu śremskiego

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Trzecia Droga PSL-PL2050 szykuje się do wyborów samorządowych. Wiemy, kto jest kandydatem na burmistrza Śremu i na radych powiatu śremskiego
Trzecia Droga PSL-PL2050 szykuje się do wyborów samorządowych. Wiemy, kto jest kandydatem na burmistrza Śremu i na radych powiatu śremskiego Trzecia Droga - PSL
Tyle, co wybieraliśmy przedstawicieli do parlamentu, a już szykują się wybory samorządowe. W niedzielę 4 lutego przedwyborcze spotkanie odbyli członkowie i sympatycy Trzeciej Drogi PSL-PL2050 z powiatu śremskiego. Spotkanie miało dwojaki charakter, po pierwsze było podsumowaniem minionego roku, po drugie pojawiły się pierwsze informacje o kandydatach, którzy pojawią się na listach wyborczych w wyborach do samorządów.

Wybory samorządowe coraz bliżej

Spotkanie członków i sympatyków Trzeciej Drogi PSL-PL2050 odbyło się w niedzielę 4 lutego w godzinach popołudniowych w sali wiejskiej w Zbrudzewie. Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku, ale również do odsłonięcia rąbka wyborczej kuchni, która związana jest ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Już wiadomo bowiem, że wybory odbędą się 7 kwietnia, pozostało więc do nich niewiele ponad 60 dni.

Jest kandydat na burmistrza Śremu

Podczas niedzielnego spotkania w Zbrudzewie ogłoszono, że kandydatem do fotela Burmistrza Śremu będzie Adam Lewandowski. Jest to efekt porozumienia zawartego przez Trzecią Drogę i jak podkreślił w rozmowie z nami Teodor Stępa, prezes ZP PSL Śrem, nie jest to "jedynie" udzielenie poparcia dla kandydatury obecnego burmistrza na następną kadencję, ale właśnie wskazanie go jako kandydata tej części lokalnej sceny politycznej.

Nie oznacza to jednak, że Adam Lewandowski wystartuje z komitetu Trzeciej Drogi. Z naszych informacji wynika, że podobnie jak w ubiegłych latach o reelekcję na stanowisko Burmistrza Śremu będzie się on ubiegał z własnego komitetu pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Adama Lewandowskiego.

Znamy kandydata na burmistrza Śremu i na radych powiatu z Trzeciej Drogi PSL-PL2050
Trzecia Droga PSL-PL2050 szykuje się do wyborów samorządowych. Wiemy, kto jest kandydatem na burmistrza Śremu i na radych powiatu śremskiegoTrzecia Droga - PSL

Wiemy kto wystartuje do Rady Powiatu Śremskiego z Trzeciej Drogi

Znamy również kandydatów na radnych powiatowych. Przypominamy, że w powiecie śremskim mamy trzy okręgi wyborcze do Rady Powiatu Śremskiego. Pierwszy okręg obejmuje gminy Dolsk i Książ i obsadza cztery mandaty, drugi okręg obejmuje część miasta Śrem i również obsadza cztery mandaty, a trzeci okręg, największy ze wszystkich, obejmuje oprócz części miasta Śrem i pozostałego obszar gminy Śrem, a także gminę Brodnica i obsadza aż dziewięć mandatów.

W pierwszym ze wspomnianych okręgów kandydatem na radnego z ramienia Trzeciej Drogi PSL - PL2025 będzie Janusz Taciak, który obecnie jest w radzie powiatu śremskiego i jest równocześnie etatowym członkiem zarządu powiatu śremskiego. W mijającej kadencji na 205 posiedzeń rady obecny był 192 razy, wziął udział w 94 procentach głosowań i wypowiedział się 390 razy, co dało łącznie 92 minuty.

ZPBACZ TEŻ:

W drugim okręgu wyborczym kandydatem Trzeciej Drogi PSL - PL2050 będzie Mateusz Wojtas, który w poprzednich wyborach samorządowych kandydował do śremskiej rady miejskiej z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Adama Lewandowskiego, nie uzyskał jednak mandatu radnego.

W trzecim okręgu wyborczym wystartuje Todor Stępa z listy Trzeciej Drogi. W poprzednich wyborach samorządowych był kandydatem do sejmiku wojewódzkiego, jednak nie uzyskał mandatu radnego. Ma już doświadczenie samorządowe, przez niespełna dwie kadencje był starostą śremskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto