MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory w gminie Brodnica. Sołtysi już po wyborach. A co z wójtem? Czy Marek Pakowski wystartuje w wyborach samorządowych?

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wybory w gminie Brodnica. Sołtysi już po wyborach. A co z wójtem? Czy Marek Pakowski wystartuje w wyborach samorządowych?
Wybory w gminie Brodnica. Sołtysi już po wyborach. A co z wójtem? Czy Marek Pakowski wystartuje w wyborach samorządowych? Katarzyna Baksalary
W minionym tygodniu wójt gminy Brodnica Marek Pakowski spotkał się z nowo wybranymi sołtysami. Spotkanie odbyło się w Żabnie, a jego uczestnikami byli również przedstawiciel Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju oraz Rejonowego Związku Spółek Wodnych.

Wybory sołeckie 2024 w gminie Brodnica

Termin wyborów sołeckich w gminie Brodnica zarządzono w okresie od 8 do 12 stycznia. W ich efekcie wybrano nowych przedstawicieli sołectw. Pośród 15 sołtysów, aż 13 będzie pełnić funkcję sołtysa przez kolejną kadencję. W dwóch sołectwach nastąpiła natomiast zmiana, a chodzi o sołectwa Manieczki-Boreczek oraz Chaławy- Kopyta – Piotrowo.

W pierwszym ze wspomnianych sołectw nowo wybranym sołtysem jest Julia Okoniewska, natomiast w sołectwie Chaławy - Kopyta - Piotrowo nową panią sołtys będzie Agnieszka Anioła.

Wraz z wyborem nowych sołtysów mieszkańcy dokonali również wyboru nowych rad sołeckich, które razem z nowymi szefami sołectw przez najbliższą kadencję będą łącznikiem między mieszkańcami a samorządem gminnym.

Zakończenie procesu wyborczego w brodnickich sołectwach było okazją do spotkania się nowo wybranych sołtysów z wójtem gminy Markiem Pakowskim. Spotkanie odbyło się we wtorek 30 stycznia w Żabnie, a w spotkaniu wzięli udział również Jerzy Semeniuk, prezes Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju oraz Wiesław Klak z Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Śremie. Spotkanie na linii sołtysi - gmina było zatem okazją nie tylko do przekazania gratulacji, ale również poruszenia kwestii zwierząt czy spraw melioracyjnych na terenie gminy Brodnica.

Sołtysi wybrani, a co z wójtem Brodnicy? Będzie startować w wyborach samorządowych?

Skoro sprawa wyborów w gminie Brodnica została już poruszona przy okazji wyborów sołeckich, to warto również spojrzeć szerzej na zbliżające się wybory samorządowe.

Jak zadeklarował Marek Pakowski podczas spotkania z przedstawicielami sołectw, ma on zamiar wystartować w wyborach i ponownie starać się o urząd wójta gminy Brodnica.

Tak się złożyło, że dzisiaj [30 stycznia - przyp.red.] można już rozpocząć przygotowania całej procedury związanej z rejestracją komitetów u komisarzy wyborczych i potwierdzam, zdecydowałem się ubiegać o reelekcję. Mamy już wybrany cały team, w każdym z 15 okręgów, bo na tyle gmina Brodnica jest podzielona, będzie przedstawiciel mojego komitetu

- powiedział podczas rozmowy z nami Marek Pakowski, kandydat na wójta Brodnicy.

Przypominamy rozmowę z Markiem Pakowskim przed wyborami w 2018 roku:

W rozmowie z nami Marek Pakowski przyznał również, że miniona kadencja do łatwych nie należała, jednak gmina Brodnica poradziła sobie nie tylko ze wszystkimi trudnościami, ale i można powiedzieć, że była to naprawdę dobra kadencja dla gminy.

W tym roku, który jest przełomem między kończącą się kadencją a nową, która dopiero się rozpocznie, gmina Brodnica ponownie stawia na inwestycje. Jak szacuje wójt Marek Pakowski, jest przekonany, że ten rok, podobnie jak ubiegły, uda się zamknąć kwotą blisko dziewięciu milionów złotych przeznaczonych na inwestycje.

Zobacz też na ŚremNaszeMiasto.pl:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto