Tygodniowy przegląd prasy (Śrem, 28.06-4.07.2020), poznaj najważniejsze informacje ze Śremu

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.06 do 4.07.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 28.06 do 4.07.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Śremu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.06 a 4.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najpiękniejsze plaże i jeziora w Wielkopolsce. Woda tu jest czysta. Sprawdź i odpocznij! [TOP 10]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Śrem od 28.06 do 4.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najpiękniejsze plaże i jeziora w Wielkopolsce. Woda tu jest czysta. Sprawdź i odpocznij! [TOP 10]

Gdzie pojechać nad jezioro w Wielkopolsce? My wiemy! W galerii znajdziesz 10 kąpielisk, nad którymi naszym zdaniem warto wypocząć, a woda jest tam czysta.

📢 "Wędkarze z klasą" podarowali podopiecznym WTZ sprzęt wędkarski

Członkowie Szkolnego Klubu Wędkarskiego Haczyk, działającego przy Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie przy współpracy z członkami koła PZW 026 Manieczki postanowili utworzyć akcję "Wędkarze z klasą" i zebrać nieco nowego jak i używanego sprzętu wędkarskiego. Akcja odbiła się dużym echem i włączyło się w nią sporo osób prywatnych jak i firm. Zebrane akcesoria wędkarskie zostały przekazane Łukaszowi Zimon - Wróblewskiemu, który prowadzi kółko wędkarskie przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Śremie. Dzięki dużej ilości sprzętu uczestnicy będą mogli w pełni poznawać większość technik wędkarskich.

📢 Grzegorz Kupczyk oraz Discopogo dali czadu w muzeum

Za nami kolejna odsłona koncertu z cyklu Muza w Muzeum. W piątkowy wieczór, 3 lipca w ogrodzie Muzeum Śremskiego zaśpiewali Grzegorz Kupczyk, wokalista dobrze znany fanom zespołu Turbo oraz poznański zespół Discopogo. Wydawać się może, że to mieszkanka wybuchowa... Jednak oba występy zyskały uznanie śremskiej publiczności. W naszej galerii znajdziecie fotorelację z tego koncertu. Tymczasem już w najbliższy piątek czeka nas występ śremskich artystów. Na scenie pojawią się między innymi Julia Bartkowiak, Camping Hill oraz Roxana Tutaj & Good Omen.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab S2 9,7" 32GB Wi-Fi Czarny (SMT810NZKEXEO)


Huawei MediaPad T3 10" 16GB LTE Szary (53018518)


Tygodniowa prasówka 28.06-4.07.2020 Śrem: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Śremie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Prace w okolicy budynku Urzędu Miejskiego w Śremie. Na czym polegają?

Z pewnością wielu z naszych czytelników zastanawia się co dzieje się w pobliżu "białego domku" przy ul. Mickiewicza w Śremie. Od kilku dni trwają tam poważne prace naprawcze. Na czym polegają?

📢 W Muzeum Śremskim można podziwiać grafiki międzynarodowych artystów

W piątek, 3 lipca w Muzeum Śremskim uroczyście otwarto wystawę grafik międzynarodowych artystów zatytułowaną "Slow Graphic Days". Wystawę otworzył Piotr Gonzaga Myszkowski - polski malarz, performer i artysta sztuki nowoczesnej. Na jego zaproszenie do Śremu przyjechali również inni artyści, których prace możemy podziwiać w Galerii. Na otwarciu wystawy pojawili się między innymi Mark Maksimovich, Alex Novitski czy zyskująca coraz większą popularność - Ksenia Vysotskaya. Prace artystów będzie można podziwiać w Muzeum Śremskim do 2 sierpnia. A dziś zapraszamy do naszej galerii.

📢 Tak trenują śremscy pasjonaci rugby [ZDJĘCIA]

W piątek, 3 lipca zapraszaliśmy naszych czytelników na trening rugby, który zaplanowano na plaży miejskiej w Śremie. My również postanowiliśmy skorzystać z tego zaproszenia. Wpadliśmy w piątkowy wieczór na plażę. Tam ekipa RGB Śrem prezentowała podstawowe zasady gry w rugby. Czy to trudna gra? Raczej nie... Jedno jest pewne. To całkiem fajna zabawa. Zresztą zobaczcie sami. Zapraszamy do naszej galerii.

📢 W ciągu dwóch dni Śrem odwiedziło wiele znanych osób. Kto taki?

Taka sytuacja nie zdarza się często! Zaledwie w ciągu dwóch dni Śrem odwiedziło wiele znanych osób, które na co dzień podziwiamy w telewizji. W czwartek, 2 lipca w naszym mieście pojawiła się Marszałek Sejmu - Elżbieta Witek. Natomiast w piątek, 3 lipca do Śremu zawitali prezydenci jednych z największych miast w Polsce. Wśród nich znaleźli się między innymi: Jacek Sutryk - prezydent Wrocławia, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku czy senator Wadim Tyszkiewicz.

📢 Powstanie winda przy moście Daniela Kęszyckiego w Śremie? Burmistrz jest na TAK, ale...

W czwartek, 2 lipca informowaliśmy o petycji, jaką wystosował do burmistrza Szymon Majewski ze Śremu. Przypomnijmy, że dotyczyła ona wybudowania windy dla osób przy moście Daniela Kęszyckiego. Zdaniem pomysłodawcy projektu winda pomogłaby usprawnić życie osobom starszym, niepełnosprawnym, matkom z wózkami i rowerzystom. Zapytaliśmy burmistrza co sądzi o takim rozwiązaniu. Adam Lewandowski jest na tak. Jest jednak jedno ale... Skąd wziąć na ten projekt fundusze?

📢 Nadchodzą zmiany w Bibliotece Publicznej w Śremie. Co się dzieje?

Ta informacja bardzo nas zaskoczyła. Kilka dni temu Jerzy Kondras, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Pismo trafiło do rąk burmistrza Śremu. Ten 30 czerwca wydał zarządzenie w sprawie odwołania dyrektora. Czym podyktowana jest ta decyzja?

📢 Zapowiada się mocno kulturalny weekend w Śremie

Przed nami weekend, który zapowiada się naprawdę interesująco. Ciekawą propozycję przygotowały zarówno Muzeum Śremskie oraz Kinoteatr Słonko. Będą koncerty, wystawy i spora dawka humoru. Szczegóły poniżej.

📢 Wzrasta liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie śremskim

Docierają do nas dość niepokojące wieści z powiatu śremskiego. W ciągu kilku ostatnich dni w powiecie liczba osób poddanych kwarantannie z 25 podskoczyła do 40. Na szczęście nie przybywa osób zakażonych. Natomiast raport Ministerstwa Zdrowia z piątku, 3 lipca informuje o 259 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W Wielkopolsce przybyło aż 46 osób. Nowe ognisko pojawiło się w powiecie tureckim. Szczegóły poniżej.

📢 Musztarda wyborcza Andrzeja Dudy ostra jak cień mgły MEMY. Andrzej Duda mówi o niskich podatkach. Co na to internet?

Musztarda wyborcza Andrzeja Dudy - takie komentarze pojawiają się w sieci po wizycie prezydenta w Wielkopolsce. W czasie spotkania z wyborcami w Złotowie Duda mówił o niższym podatku VAT na artykuły dla niemowląt, czy środki higieniczne. Nowa matryca VAT to również tańsze ciasta, pieczywo i musztarda. "To my obniżamy podatki" - mówił Duda. Co na to internauci? Zobacz memy, które opanowały internet.

📢 Chcesz zagrać w rugby? Wpadnij w piątek na trening rekrutacyjny

W piątek, 3 lipca warto wybrać się na plażę miejską w Śremie. W godzinach od 19.30 do 21.00 odbędzie się tam trening rekrutacyjny rugby. Miejsce spotkania to plaża przy punkcie gastronomicznym. Szczegóły poniżej.

📢 Wybory prezydenckie 2020. Spotkanie z Marszałek Elżbietą Witek przyciągnęło uwagę śremskich seniorów

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, podobnie jak przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, znów rozjechali się po Polsce. W czwartek, 2 lipca do Śremu zawitała Elżbieta Witek. Spotkanie z Marszałek Sejmu odbyło się w Betanii przy Katolickim Centrum Edukacji i Kultury. Witek towarzyszyli posłowie Zbigniew Hoffmann, Zbigniew Dolata oraz Witold Czarnecki.

📢 Koronawirus w domu seniora w Puszczykowie: Zmarła jedna z podopiecznych. 70 osób objęto kwarantanną

W domu seniora w podpoznańskim Puszczykowie wykryto zakażenia koronwirusem. Jedna z podopiecznych, która w ostatnich dniach trafiła do szpitala w Puszczykowie, niestety zmarła. Testy wykazały, że była zakażona COVID-19. 70 osób z domu seniora objętych jest kwarantanną. Sanepid prowadzi wywiady epidemiologiczne w placówce medycznej, by ustalić, kto miał jeszcze kontakt z zakażoną.

📢 Marysia - NFZ odmówił refundacji leczenia, będącego jedyną szansą. I Ty możesz pomóc dziewczynce

Marysia potrzebuje naszej pomocy. Jej rodzice zbierają na operację w Stanach Zjednoczonych. Gdyby nie ich walka, dziewczynka już byłaby po amputacji nogi. W jaki sposób można pomóc? Link do zbiórki w serwisie siepomaga.pl znajdziesz poniżej.

📢 Znany śremski grafik i fotograf wystosował petycję do burmistrza Śremu

Szymona Majewskiego ze Śremu nikomu bliżej przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat na łamach Tygodnika Śremskiego oraz na portalu naszemiasto.pl informujemy o osiągnięciach tego niesamowitego śremianina. Szymon chociażby w zeszłym roku pokazał śremianom zdjęcia wykonane podczas trwającej trzy tygodnie wyprawy do Egiptu. Dziś natomiast postanowił zawalczyć o windę, która ułatwiłaby osobom niepełnosprawnym, choć nie tylko, dostanie się na śremski most.

📢 Co się odwlecze to nie uciecze... W ręce policji wpadł 27-letni śremianin

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali poszukiwanego listem gończym 27-letniego śremianina. Ten przez kilka lat ukrywał się, ponieważ nie zamierzał stawić się do odbycia kary pozbawienia wolności, a skazany został za napad. Funkcjonariusze namierzyli go, kiedy przyjechał w odwiedziny do rodziny. Teraz 2 lata i 6 miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Poznaniu.

📢 Ponad 35 tys. zachorowań na COVID-19 w Polsce. W ciągu ostatniej doby przybyło 371 zakażeń

Raport Ministerstwa Zdrowia z czwartku, 2 lipca informuje o 371 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. W Wielkopolsce natomiast pojawiło się 28 nowych przypadków. Jak zatem wygląda sytuacja w powiecie śremskim?

📢 Tak kształtują się ceny warzyw i owoców na śremskim targowisku

Korzystając z bliskiego sąsiedztwa targowiska wybraliśmy się na spacer, przy okazji sprawdzając jak kształtują się ceny warzyw i owoców. Na stałym poziomie jest na przykład cena truskawek, 8-9 zł za kilogram. Młode ziemniaki kupimy już od 1,50 zł, a dorodnego kalafiora za 2 zł. Na rynku pojawił się agrest, 6 zł za kilogram lub 2,50 zł za opakowanie. Naszą uwagę zwróciły soczyste maliny, w cenie 6 zł za opakowanie i ładna fasolka. W jakiej cenie? Szczegóły w naszej galerii.

Koronawirus: sprawdź czy Twój powiat jest "czerwony".

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3