W Dolsku: Pogoda nie sprzyjała podczas XXIII regat o puchar burmistrza Dolska

Krzysztof Ratajczak
Monika Kómoch / nadesłane
W weekend 16 i 17 czerwca na jeziorze w Dolsku rozegrane zostały XXIII regaty o puchar burmistrza Dolska, który także dokonał uroczystego otwarcia wodnej imprezy. Minutą ciszy uczczona została pamięć zmarłego 23 sierpnia wieloletniego Prezesa Zawiszy Dolsk Ryszarda Ciszewicza.

W zawodach wzięło udział łącznie 16 zawodników. Ze względu na brak wiatru rozegrane zostały jedynie trzy z zaplanowanych pięciu wyścigów raceboardu.

Planowany w sobotę na godzinę 11.00 pierwszy wyścig był przekładany w czasie i jego rozegranie było możliwe dopiero o godzinie 13:15. Niestety tym razem pogoda nie sprzyjała pływaniu i konkurencje slalom, formuła, długi dystans zostały ostatecznie odwołane.

Również w niedzielę z racji nieodpowiednich warunków pogodowych organizatorzy zmuszeni byli odwołać wszystkie zaplanowane na ten dzień zawody, co również przyśpieszyło zamknięcie tegorocznych regat już nagodznę 14:00.

W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Tomasz Kómoch z Dolska, drugą lokatę na podium zajął Witold Smętek z Będzina, a trzecie miejsce wywalczył Mariusz Wierzchucki z Michałowic.

Wśród uczestników zawodów rozlosowane zostały nagrody rzeczowe.