Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wspólne ćwiczenia śremskich strażaków i żołnierzy Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczono m.in. zwalczanie skutków powodzi

OPRAC.:
Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
asp. Arkadiusz Bąkowski - KP PSP Śrem
W miniony weekend śremscy strażacy wraz z żołnierzami 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie, która wchodzi w skład 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, uczestniczyli we wspólnym szkoleniu i ćwiczeniach na rzece Warcie. Dotyczyły one przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. Konkretnie zwalczania skutków powodzi i podtopień oraz innych zagrożeń.

Strażacy i żołnierze ćwiczyli zwalczanie skutków powodzi i podtopień

Obecnie w naszym regionie utrzymuje się wysoki stan wód, m.in. na rzece Warcie i w Kanale Ulgi. Obecnie stan ostrzegawczy na wspomnianej rzece Warcie w Śremie wynosi 423 centymetry (stan na 4.03.2024, godz. 15:40). Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby i śremski magistrat. Obecna sytuacja to doskonały moment do przećwiczenia działań w sytuacjach kryzysowych związanych ze wspomnianym zwalczaniem skutków powodzi czy podtopień.

Takie wspólnie ćwiczenia strażaków i żołnierzy zrealizowano w dniach 2-3 marca br. w Śremie. Podczas działań wykorzystano m.in. łódź płaskodenną, która jest na wyposażeniu śremskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i jest przystosowana do takich działań.

Od stycznia 2024 roku wprowadzona jest do Wielkopolskiej Brygady Odwodowej, w której jako pododdział Kompani Specjalnej Wielkopolska 3, może być dysponowana na teren całego kraju. Przećwiczono również wypompowywanie wody z zalanych terenów przy użyciu pompy. Założenie miało na celu przećwiczenie współpracy z innymi służbami oraz z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego, które również brało udział w szkoleniu

- poinformował mł. kp. Piotr Michalski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Śremie.

Tak wyglądały wspólne ćwiczenia strażaków i żołnierzy. Zobacz!

Wspólne ćwiczenia śremskich strażaków i żołnierzy Wielkopols...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto