Życiowy sukces Faustyny Szłapki podczas mistrzostw Polski. Młoda biegaczka zajęła piąte miejsce

Tomasz Barylski
Archiwum MOS Śrem
Bardzo dobry wynik Faustyny Szłapki na mistrzostwach Polski U16 podczas małego memoriału im. Janusza Kusocińskiego, który odbył się w weekend 24-25 września w Lublinie.

Zawodniczka MOS Śrem w gronie najlepszych

Młoda zawodniczka MKS MOS Śrem zajęła podczas krajowego czempionatu piąte miejsce w biegu na dystansie 600 metrów. Były to cztery serie z udziałem 40 najlepszych zawodniczek w Polsce w rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Faustyna wystartowała w pierwszej serii, gdzie była największa konkurencja. Pobiegła dobrze taktycznie i po dobrym finiszu uplasowała się na trzecim miejscu. Przed nią były tylko późniejsza złota i srebrna medalistka mistrzostw. W drugiej serii dwie zawodniczki ustanowiły swoje rekordy życiowe. Podopieczna trenera, Zbigniewa Okoniewskiego z czasem 1:37:97 zajęła piąte miejsce. Do podium straciła zaledwie 57 sekund.

Trener Faustyny o starcie w mistrzostwach

Piąte miejsce jest sukcesem Faustyny. Była szansa medalowa, ale trochę się to nie ułożyło. Wystartowało 40 najlepszych zawodniczek z rankingu PZLA. Faustyna ma szóstą lokatę w tym rankingu. Można powiedzieć, że były to cztery różne biegi. W czołówce było bardzo ciasno. W pierwszych trzech seriach różnice w życiówkach zawodniczek były na poziomie trzech sekund

- powiedział Zbigniew Okoniewski, trener młodej biegaczki.

W pierwszej serii pobiegła bardzo ładnie taktycznie. Wyczekała rywalki i ładnie poszła na finiszu przez ostatnie 120 metrów. Trochę za późno rozpoczęła ten finisz, bo nie udało się dogonić dwóch szybszych rywalek. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce. W kolejnej nie straciła wiele. Tak jak wspomniałem. Ta lokata to jej życiowy sukces. Pracujemy dalej

- dodał nasz rozmówca.

Trener Zbigniew Okoniewski zdradził plany na najbliższe tygodnie. 3 października Faustyna rozpocznie okres przygotowawczy. Zimą spróbuje swoich sił na dystansie 400 metrów na hali. Później będzie startować na przemian na 400 i 800 metrów.