MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bez niespodzianek w Brodnicy i Książu Wlkp. Marek Pakowski i Teofil Marciniak nadal będą sprawować urząd wójta i burmistrza

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Marek Pakowski (z lewej) i Teofil Marciniak (z prawej).
Marek Pakowski (z lewej) i Teofil Marciniak (z prawej). archiwum PPG
Bez niespodzianek w gminach Brodnica i Książ Wielkopolski. W każdej ze wspomnianych gmin mieliśmy po jednym kandydacie na stanowisko wójta i burmistrza. Jak wypadli dotychczas urzędujący wójt gminy Brodnica, Marek Pakowski oraz burmistrz Książa Wielkopolskiego, Teofil Marciniak? Państwowa Komisja Wyborcza podała wstępne wyniki.

Marek Pakowski i Teofil Marciniak z poparciem mieszkańców

W obydwu gminach dotychczas urzędujący wójt i burmistrz nie mieli żadnych kontrkandydatów. Wówczas na kartach do głosowania mieszkańcy głosują TAK albo NIE za obecnie urzędującym włodarzem. Jeżeli doszłoby do sytuacji, gdzie dany kandydat nie otrzyma więcej niż połowy ważnych głosów, wówczas wójta lub burmistrza wybiera rada (gminy lub miasta) bezwzględną większością głosów w tajnym głosowaniu.

Jak sytuacja wygląda w gminie Brodnica? Dotychczas urzędujący wójt Marek Pakowski otrzymał 1206 głosów za. Przeciw oddano 448 głosów. Daje to dotychczasowemu wójtowi 77,41 procent. Oznacza to, że kandydat, który startował z własnego komitetu wyborczego, nadal będzie sprawował swoją funkcję. Taka sama sytuacja jest w gminie Książ Wielkopolski. Dotychczas urzędujący burmistrz Teofil Marciniak zdobył 1604 głosy na tak. Z kolei przeciwko zagłosowało 1134 wyborców. Daje to wynik na poziomie 65,93 procent.

Artykuł będzie aktualizowany.

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto