Capchem Śrem. Na Zamenhofa oficjalnie otwarto plac zabaw

Bartosz Klimczuk
Bartosz Klimczuk
Na Zamenhofa oficjalnie otwarto plac zabaw
Na Zamenhofa oficjalnie otwarto plac zabaw Bartosz Klimczuk
Capchem Śrem. W środę (02.06) kilka minut po godzinie 09.00 oficjalnie otwarto nowy plac zabaw przy boisku na ul. Zamenhofa. Przestrzeń zabawy dla dzieci została sfinansowana przez chińską firmę Capchem, która będzie budowała fabrykę elektrolitów przy ulicy Gostyńskiej.

Capchem Śrem. Na Zamenhofa oficjalnie otwarto plac zabaw

Wydarzenie zostało połączone z otwarciem turnieju piłkarskiego, który odbywał się przy boisku na ul. Zamenhofa. Wśród zaproszonych gości można było zobaczyć między innymi burmistrza Śremu, Adama Lewandowskiego, radnych rady miejskiej, Krzysztofa Lewandowskiego i Mariusza Kociembę, prezesa Śremskiego Sportu Daniela Cicharskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie Macieja Formaniaka, prezesa klubu Warty Śrem Dominika Sworowskiego oraz przedstawicieli chińskiego inwestora - Joannę Pawlicką i Piotra Pyrka.

Oprócz oficjalnych gości była oczywiście również spora grupa dzieci. Część z nich grała planowany na ten czas mecz, druga korzystała z nowo otwartego placu zabaw.

Bardzo się cieszę, że Warta Śrem w porozumieniu ze Śremskim Sportem przystąpił do zagospodarowania tej przestrzeni. W wyniku dialogu klub zawiązał porozumienie ze spółką - mówił Adam Lewandowski, życząc młodzieży także udanego meczu.

Daniel Cicharski dodał, że wspólny wysiłek i szukanie porozumienia zawsze przynosi dobre owoce. Prezes Śremskiego Sportu wspomniał również o wielkiej roli jaką, odegrała Warta Śrem w historii naszego miasta.

Dzieci to nasza przyszłość i to właśnie one wyzwalają czystą energię - powiedziała z kolei Joanna Pawlicka z firmy Capchem.

Następnie burmistrz Adam Lewandowski, Daniel Cicharski i Joanna Pawlicka uroczyście przecięli wstęgę przy placu zabaw.

Na Zamenhofa oficjalnie otwarto plac zabaw

Capchem Śrem. Na Zamenhofa oficjalnie otwarto plac zabaw

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie