Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cudze chwalą, swoje znają. Seniorzy z Wielkopolski poznali historię 770-lecia Śremu i zwiedzili nasze miasto

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
W sobotę, 30 września seniorzy z Wielkopolski spotkali się w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Do naszego miasta przyjechali na zaproszenie Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja”, które w ostatnich miesiącach realizowało projekt mający na celu poznawanie historii i zabytków naszego regionu.

Śremscy seniorzy poznawali historię i zabytki Wielkopolski

Śremskie Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” funkcjonuje od 1991 roku. Ta organizacja powstała w celu pomocy najbardziej potrzebującym, a z czasem rozszerzyła swoje działania. Zaczęły działać dwa kluby seniora, których członkowie uwielbiają podróże po Polsce i po Europie. W 2022 i 2023 towarzystwo przystąpiło do konkursów organizowanych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego na temat popularyzacji turystyki „Sami nie wiecie, co posiadacie”.

Dzięki temu seniorzy mieli okazję zwiedzić 25 wielkopolskich miast, poznać ich zabytki oraz historię. Była to również doskonała okazja do poznania członków klubów seniora działających w tych miejscowościach. W sobotnie przedpołudnie w Muzeum Śremskim podsumowano projekt.

Goście z regionu mieli okazję poznać Śrem

Zaproszono również seniorów z odwiedzonych miejscowości, a doskonałym pretekstem do wizyty jest przypadające w tym roku 770-lecie naszego miasta.

Przyjechali do nas goście m.in. z Nowego Tomyśla, z Gostynia, z Książa Wielkopolskiego. Jest to doskonała okazja,a żeby pokazać Śrem tym osobom, które przyjechały spoza naszego regionu

- powiedziała Krystyna Szymańska, sekretarz Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja”

W sali widowiskowej Muzeum Śremskiego goście z Wielkopolski mieli okazję posłuchać o prelekcji o historii naszego miasta, którą przygotował Krzysztof Budzyń. Kolejnym była wycieczka i spacer po Śremie, a na zakończenie dnia uczestnicy tego wydarzenia spotkali się w Restauracji Gajówka w Zbrudzewie na wspólnym posiłku.

Cudze chwalą, swoje znają. Seniorzy z Wielkopolski poznali ...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto