Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Eksperci Dobrego Życia świecą dobrym przykładem. W Kinoteatrze Słonko policjanci spotkali się ze śremskimi seniorami [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 16 lat
We wtorek 24 października w Kinoteatrze Słonko odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Eksperci Dobrego Życia. Tym razem śremscy seniorzy mieli okazję gościć na spotkaniu policjantów, którzy zachęcali m.in. do korzystania z odblasków i poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze.

O bezpieczeństwie seniorów na drogach podczas spotkania w Kinoteatrze Słonko

Spotkania z cyklu "Eksperci Dobrego Życia" adresowane do seniorów to nie tylko tematy dotyczące zdrowia, ciekawych pasji czy aktywności. To także tematyka związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tym razem w sali Kinoteatru Słonko seniorzy ze Śremu mieli okazję do spotkania i rozmowy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Gośćmi specjalnymi byli: funkcjonariuszka Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, asp. sztab. Izabela Czerwińska oraz Maciej Bednik z Automobilklub Wielkopolski.

Funkcjonariuszka poznańskiej KWP przybliżyła szczegółowe statystyki dotyczące zdarzeń drogowych w Wielkopolsce. Jak to wygląda w przypadku osób w wieku 60 plus? Okazuje się, że w 2023 roku w wypadkach uczestniczyło 275 kierujących w tym przedziale wiekowym i 13 pieszych. W przypadku kolizji było to aż 2934 kierowców 14 pieszych.

Więcej o dzisiejszym spotkaniu w naszym materiale filmowym. Zobacz!

od 16 lat

W ciągu dziesięciu lat na drogach zginęło tyle osób, ile liczy wielkopolskie miasto

Kolejnym zaproszonym gościem był przedstawiciel Automobilklubu Wielkopolskiego. Oprócz materiałów filmowych zaproszony gość również przedstawił garść statystyk. Przytoczone liczby są zatrważające. W latach 2011-2020, czyli w ciągu dziesięciu lat na polskich drogach zginęło 31 376 tysięcy osób.

To tak, jakby zginęli wszyscy mieszkańcy np. Wrześni w województwie Wielkopolskim

- powiedział Maciej Bednik.

Obydwoje prelegentów zachęcało seniorów do korzystania z opasek odblaskowych. Mają one nie tylko wpływ na bezpieczeństwo pieszych, ale również kierowców, którzy mogą zobaczyć taką osobę i odpowiednio zareagować. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał takką opaskę.

Eksperci Dobrego Życia świecą dobrym przykładem. W Kinoteatr...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto