Finałowa runda śremskiego Street Workout Grand Prix za nami. Zobaczcie jak było

Krzysztof Ratajczak
W sobotę 31 sierpnia rozegrana została ostatnia, trzecia runda tegorocznego śremskiego Grand Prix w Street Workoucie. Impreza odbywała się pod patronatem burmistrza Śremu.

Pierwsze zawody tegorocznej wakacyjnej edycji Street Workout Grand Prix odbyły się 29 czerwca. Wówczas to w rywalizacji wzięło udział 10 zawodników, którzy mieli do wykonania trzy ćwiczenia: Pull-Up, czyli podciągnięcia z nachwytem, zwis na drążku z obciążeniem 20kg oraz Dipy na poręczach z obciążeniem 15kg. Pierwsze trzy miejsca na podium zajęli wówczas kolejno Krystian Dzikiewicz, Dawid Adamczak i Marcin Bogdanowicz.
Druga runda przypadła na 20 lipca. Tym razem zawodnicy mieli do wykonania trzy ćwiczenia, jedno po drugim, w możliwie jak najkrótszym czasie, a do wykonania były: Pull-up 20 powtórzeń, Burpees (padnij powstań) 20 powtórzeń i Dipy na poręczach 40 powtórzeń. Limit czasu wynosił 5 minut i 30 sekund. Najszybszy okazał się Dawid Adamczak, drugie miejsce zajął Krystian Dzikiewicz, a trzecie Marcin Bogdanowicz.
Do finałowej rundy, która rozegrana została w minioną sobotę zgłosiło się czterech zawodników, którzy mieli realne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji całego Grand Prix.
Byli to: Dawid Adamczak, Marcin Bogdanowicz, Krystian Dzikiewicz oraz Andrzej Jańczak. Tym razem do wykonania były kolejno: Pull-up z dodatkowym obciążeniem wynoszącym 15kg, przysiady z obciążeniem 24 kg oraz pompki Diamond z obciążeniem 10 kg. Z całą pewnością była to najtrudniejsza i najbardziej wymagająca runda ze wszystkich trzech składających się na tegoroczne zawody. Pierwsze miejsce zajął Dawid Adamczak, drugie Krystian Dzikiewicz, a trzeci był Andrzej Jańczak.
W generalnej klasyfikacji tegorocznych zawodów ponownie zwyciężył Dawid Adamczak, drugi był Krystian Dzikiewicz, a trzeci Marcin Bogdanowicz. We wszystkich trzech rundach sędzią był Michał Kasprzak, a wspierał go Patryk Klupś ze Śremskiego Sportu.