Do trzech razy sztuka! Warta Śrem z pierwszym zwycięstwem na Stadionie Miejskim [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Do trzech razy sztuka! Zawodnicy Warty Śrem pokonali na własnym terenie GKS Rychtal 3:1. To pierwsza wygrana na śremskim Stadionie Miejskim w obecnej kampanii.

Stadion Miejski w Śremie odczarowany przez warciarzy

Stare przysłowie "do trzech razy sztuka" sprawdza się w wielu dziedzinach. Sprawdziło się także w przypadku Warty Śrem i meczów rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Śremie. Po porażce 5:6 z Zawiszą Łęka Opatowska i bezbramkowym remisie z Piastem Czekanów podopieczni Łukasza Kubzdyla zgarnęli komplet punktów w starciu z GKS Rychtal. Do przerwy warciarze prowadzili różnicą jednej bramki. Białorusin, Uladzislau Dybin wykorzystał nieporozumienie obrońcy i goalkeepera gości otwierając wynik tego meczu.

Zabójcza kontra Patryka Murasa

Po zmianie stron do głosu doszli przyjezdni. W efekcie Marcin Mendak doprowadził do wyrównania. Zawodnicy z Rychtala zepchnęli miejscowych do defensywy i wydawało się, że drugi gol jest kwestią czasu. Tym bardziej, że długie piłki zagrywane przez naszych zawodników nie stanowiły żadnego zagrożenia dla rywali. Aż do momentu, w którym rozpoczął się ostatni kwadrans meczu. Gospodarze wyprowadzili kontratak, a kapitalnym rajdem na skrzydle popisał się Patryk Muras. Po indywidualnej akcji nasz zawodnik pewnie pokonał bramkarza. Miejscowi przypieczętowali wygraną kilka minut później. Kamil Szymandera zagrał dokładne podanie w pole karne, a Dawid Forszapaniak z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

Pierwsza wygrana na własnym terenie ucieszyła szkoleniowca naszego zespołu.

Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa u siebie. Do dołożonych dwóch na wyjeździe i braku porażki czekaliśmy na tą wygraną. Nie udało się z Zawiszą, nie udało się z Czekanowem. Do trzech razy sztuka. Udało się z Rychtalem. Cieszę i gratuluje chłopakom

- powiedział na gorąco po zakończonym meczu trener warciarzy, Łukasz Kubzdyl.

UKS i Zawisza bez zwycięstwa, Pogoń Książ Wlkp. z przełamaniem

To nie był udany weekend na boiskach okręgówki dla UKS Śrem i Zawiszy Dolsk. Młody zespół ze Śremu musiał uznać wyższość doświadczonej ekipy LZS Cielcza przegrywają na wyjeździe 0:3. Nie udał się również wyjazd dolskiego Zawiszy na poznańskie Winogrady. Podopieczni Macieja Fujaka przegrali 1:4 mimo, że jako pierwsi wyszli na prowadzenie w tym meczu.

Pierwsza połowa była jeszcze dobra w naszym wykonaniu. Poza straconą bramką mieliśmy jeszcze trzy dobre okazje i można powiedzieć, że był to wyrównany mecz w tej części gry. Szkoda bramki do szatni na 1:1 po rogu i niewykorzystanej sytuacji Filipa Marciniaka, który mógł podwyższyć na 2:0. Szanse mieli jeszcze Malicki, Czaplicki i Remik Szyszka. Dobrze między słupkami spisywał się Dobrucki. Jednak po przerwie rywale nas zdominowali i mieliśmy niewiele do powiedzenia

- powiedział trener Zawiszy, Maciej Fujak.

Zdecydowanie lepsze nastroje po weekendzie panują w Książu Wielkopolskim. Miejscowa Pogoń pokonała Lidera Swarzędz 3:2 i tym samym przełamała serię pięciu meczów bez zwycięstwa w lidze.

Pierwsze punkty na wyjeździe KSGB Manieczki

Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe zanotowali zawodnicy KSGB Manieczki, którzy pokonali zespół z Kurzej Góry 4:0. Klasycznego hat-tricka w tym meczu ustrzelił Mikołaj Berger.

Limit straconych punktów wyczerpaliśmy na tą rundę w czterech poprzednich kolejkach. Zagraliśmy dobre spotkanie. W pełni dominowaliśmy i kontrolowaliśmy przebieg meczu. W pierwszej połowie rywal zagroził nam dwa razy, ale w drugiej już nie oddał strzału celnego na bramkę. Do przerwy prowadziliśmy 0:2 a wynik mógł być większy

- powiedział Michał Mocek, szkoleniowiec zespołu z Manieczek.

Po zmianie stron zagraliśmy ładniej dla oka. trzymywaliśmy się przy piłce grając cierpliwie, tworząc sobie przy tym kilka doskonałych okazji. Ostatecznie dołożyliśmy dwa trafienia i pewnie pokonaliśmy zespół, który przed spotkaniem zajmował trzecie miejsce w tabeli. My pniemy się w górę i mam nadzieję, że w kolejnych meczach również pokażemy wyższość i inteligencję piłkarską

- dodał nasz rozmówca.

Wyniki drużyn z powiatu śremskiego 24-25 września 2022

Red Box V liga grupa 3
Warta Śrem - GKS Rychtal 3:1 (1:0)
Bramki:
Uladzislau Dybin 18', Patryk Muras 75', Dawid Forszpaniak 83' - Marcin Mendak 51'

Red Box Klasa Okręgowa grupa 4
LZS Cielcza - UKS Śrem 3:0
Bramki:
Mateusz Zięciak 12', Kamil Filipiak 28', Łukasz Marchewka 66'.

Pogoń Książ Wlkp. - Lider Swarzędz 3:2
Bramki:
Dominik Wojtkowiak 10', Nikodem Gaszak, 25', Maciej Słowik 31' - Mikołaj Wnuk
68', Piotr Ciesielski 73'

TPS Winogrady (Poznań) - Zawisza Dolsk 4:1