Piłka nożna. Warta Śrem z nowym trenerem postraszyła lidera, Polonię Leszno [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Warta Śrem postraszyła w debiucie nowego trenera, Łukasza Kubzdyla zespół Polonii Leszno. Warciarze przegrywali 0:3, a w samej końcówce strzelili rywalom dwie bramki. Na wyrównujące trafienie zabrakło czasu.

Lider z Leszna był w zasięgu Warty Śrem

W rundzie jesiennej obecnej kampanii warciarze wywalczyli komplet punktów na wyjeździe z Polonią. Po trafieniach Patryka Słomczyńskiego i Bartosza Skrzypczaka nasz zespół wygrał w Lesznie 2:0. Niedzielny mecz tych drużyn był debiutem na ławce trenerskiej nowego szkoleniowca Warty, Łukasza Kubzdyla. Do przerwy przyjezdni dwukrotnie wykorzystali błędy gospodarzy i prowadzili po golach Patryka Gendery i Damiana Nowaka. Kiedy na 3:0 podwyższył ponownie Gendera wydawało się, że jest już po zawodach.

Jednak zespół trenera Kubzdyla pokazał charakter i walczył do samego końca o korzystny rezultat. Najpierw po składnej akcji Patryk Słomczyński idealnie dograł do Dawida Forszpaniaka, który strzałem po ziemi z pierwszej piłki pokonał Jędrzeja Dorynka. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się kolejny zawodnik Polonii, Tomasz Olejnik. Problem w tym, że był to gol samobójczy po jednej z wrzutek w pole karne. Warciarze złapali kontakt i napsuli liderowi sporo krwi w końcówce. Po jednym z dośrodkowań była szansa na wyrównującego gola. Niestety żaden z naszych zawodników nie sięgnął futbolówki.

Łukasz Kubzdyl o debiucie w roli trenera Warty Śrem

Po końcowym gwizdku arbitra poprosiliśmy o komentarz nowego szkoleniowca warciarzy.

Ciężki debiut, ciężki rywal idący po czwartą ligę. W tym krótkim czasie, który miałem z zespołem chcieliśmy poprawić pewne rzeczy. Może wynik jest niekorzystny, ale z kilku elementów nad którymi pracowaliśmy w tygodniu jestem zadowolony. One dzisiaj zafunkcjonowały. To ja wiem, co chciałem od zawodników i oni o tym usłyszą

- powiedział trener Warty Śrem, Łukasz Kubzdyl.

Popełniliśmy błędy indywidualne w pierwszej połowie. W drugiej błąd ustawienia. Te błędy w pierwszej połowie spowodowały, że mecz ustawił się dla Polonii Leszno. Zmiany fajnie ożywiły nasz zespół, zdobyliśmy bramki. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy jeszcze napsuć krwi Polonii. Niemniej gratuluje drużynie gości zwycięstwa