Im nie jest straszny śnieg, ani deszcz. Ponad setka biegaczy na mecie trzeciego biegu Cross Śrem Grand Prix “Biegnij z Duchem”

Tomasz Barylski
Za nami przedostatni akcent biegowego cyklu nad zalewem w Psarskiem. W niedzielę 26 lutego ponad setka biegaczy wystartowała w Cross Śrem Grand Prix “Biegnij z Duchem”, który jest organizowany przez Śremski Sport i biegaczy z Runner’s Power.

Kolejna bardzo dobra frekwencja podczas Cross Śrem Grand Prix

Bieg, który od września jest organizowana nad zalewem w Psarskiem i w okolicznych lasach na stałe wpisała się w kalendarz wielu biegaczy z okolicy. Po raz kolejny na linii startu pojawiła się ponad setka zawodników. Na mecie zameldowało się dokładnie 122 biegaczy, którzy pokonali trasę o długości 5,2 kilometra, która została wyznaczona po leśnych ścieżkach.

Śremianie zdominowali podium trzeciego Cross Grand Prix

O zwycięstwie wśród mężczyzn w trzecim biegu zdecydowało zaledwie sześć sekund. Jako pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Filipiak z KS Hades Poznań/STR Śrem, który na przebiegnięcie trasy potrzebował 19 minut i 40 sekund. Tuż za nim uplasował reprezentant śremskiego Runner’s Power, Szymon Jackowiak. Na najniższym stopniu podium uplasował się Hubert Naglak z Watahy.

Bez niespodzianek wśród kobiet. Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Golak z Runner’s Power, która “wykręciła” czas 23 minuty i 53 sekundy. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Pazoła z Hell's gym OCR Pępowo, a trzeci stopień podium przypadł Agnieszce Jackowiak, która również reprezentuje barwy Runner’s Power.

Na mecie na wszystkich biegaczy czekały pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny. Był to przedostatni bieg Grand Prix “Biegnij z Duchem”. Ostatni, czwarty bieg tego cyklu zaplanowano na 23 kwietnia.

Im nie jest straszny śnieg, ani deszcz. Ponad setka biegaczy...