Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kierowcy, uwaga na kolumny wojskowe! Trwają ćwiczenia DRAGON-24, a to może spowodować utrudnienia drogowe

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wojsko apeluje do osób, które w dniach od 25 lutego do 14 marca napotka kolumnę wojskową o zachowanie ostrożności, niewjeżdżanie pomiędzy samochody wojskowe oraz niefotografowanie i niepublikowanie zdjęć
Wojsko apeluje do osób, które w dniach od 25 lutego do 14 marca napotka kolumnę wojskową o zachowanie ostrożności, niewjeżdżanie pomiędzy samochody wojskowe oraz niefotografowanie i niepublikowanie zdjęć Mariusz Kapala/PPG
Wojsko prowadzi taktyczne ćwiczenia pod nazwą DRAGON-24. Jest to element największych od lat manewrów Dowództwa Połączonych Sił Sojuszniczych NATO w Europie. Wojskowi w związku z nimi apelują do mieszkańców i kierowców. O co chodzi? Sprawdź!

Ćwiczenia wojskowe NATO w Polsce

Dowództwo Połączonych Sił Sojuszniczych NATO w Europie organizuje na całym kontynencie europejskim największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenie wojskowe, które noszą kryptonim STEADFAST DEFENDER 2024 (STDE24). W ćwiczeniach wezmą również polscy żołnierze, a polska część ćwiczeń będzie nosiła nazwę DRAGON-24.

Ćwiczenia odbywają się w terminie od 25 lutego do 14 marca. W tym czasie mieszkańcy oraz kierowcy mogą spotkać się z kolumnami przemieszczających się wojsk i w związku z tym pojawił się apel do wszystkich osób, które napotkają żołnierzy.

Widziałeś kolumny wojskowe? Zachowaj ostrożność na drodze, nie rób zdjęć!

Po pierwsze kolumny wojskowe będą przemieszczać się w sposób skoordynowany, tak aby ich przemieszczanie nie wywoływało znacznych utrudnień w ruchu drogowym. Ich przemieszczanie się będzie zabezpieczane między innymi przez żandarmerię wojskową. Jeśli najedziemy na przemieszczającą się kolumnę, należy zachować ostrożność i nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe.

Po drugie nie należy robić zdjęć i publikować ich w internecie.

Prosimy wszystkich, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności

- zwracają się do wszystkich, którzy na swojej drodze napotkają wojsko w czasie trwania ćwiczeń wojskowi.

Ćwiczenia DRAGON-24 w Polsce

Na koniec dodamy, że w planowanych ćwiczeniach udział ma wziąć ok. 20 tys. żołnierzy (w tym ok. 5 tys. żołnierzy z państw sojuszniczych) oraz ponad 3,5 tys. jednostek sprzętu wojskowego. Kluczowym przedsięwzięciem w czasie ćwiczenia DRAGON-24 będzie przeprowadzenie taktycznego marszu drogowego (tzw. marszu dofrontowego) po drogach i w terenie przygodnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto