Kolejny sukces Ewy Dobrzyńskiej. Funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie na podium Mistrzostw Polski

Tomasz Barylski
St. str. Ewa Dobrzyńska z KP PSP w Śremie może pochwalić się kolejnym sukcesem.
St. str. Ewa Dobrzyńska z KP PSP w Śremie może pochwalić się kolejnym sukcesem. Sklep Ogniowy - sklepogniowy.pl
Kolejny sukces funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. Tym razem st. str. Ewa Dobrzyńska zajęła jedno z czołowych miejsc podczas Mistrzostw Polski, które zorganizowano we Wrocławiu w dniach 23-24 czerwca.

Reprezentantka KP PSP w Śremie na podium strażackich Mistrzostw Polski

Mistrzostwa Polski o tytuł “Najtwardszego Strażaka” FireFit Championships Europa odbyły się w stolicy Dolnego Śląska, czyli we Wrocławiu. W kategorii kobiet z bardzo dobrej strony pokazała się st. str. Ewa Dobrzyńska, która zajęła trzecie miejsce. Podczas dwudniowych zawodów reprezentantka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie wraz z innymi uczestnikami musiała zmierzyć się w niezwykle wymagających konkurencjach, w których liczyła się nie tylko siła, ale również wytrzymałość i precyzja.

Startujący w zawodach musieli się zmierzyć z następującymi zadaniami:

• bieg na trzecie piętro wieży z wężem strażackim, który waży 19 kilogramów,
  • wciąganie liną węża strażackiego o wadze 19 kg na trzecie piętro i zbieganie z wieży. Zawodnik nie może pominąć żadnego stopnia na schodach,
  • uderzanie młotem (4 kg) w ciężar znajdujący się na suwicy,
  • slalom na dystansie 40 metrów i powrót po linii prostej z wężem strażackim. Po przejściu przez bramkę strażak musiał trafić do celu strumieniem wody,
  • przeciągnięcie manekina (waga 80 kilogramów) na odcinku 30 metrów.

To nie jedyny sukces Ewy Dobrzyńskiej podczas zawodów strażackich Przypomnijmy, że pod koniec lipca zeszłego roku w Mistrzostwach Polski Toughest Firefighter Challenge reprezentantka śremskiej jednostki zdobyła aż trzy medale, a indywidualnie w kategorii kobiet zajęła III miejsce. W śremskiej Komendzie Powiatowej PSP pracuje od stycznia 2022.

Kolejny sukces Ewy Dobrzyńskiej. Funkcjonariuszka Komendy Po...