Wielki sukces Ewy Dobrzyńskiej podczas strażackich Mistrzostw Polski Toughest Firefighter Challenge

OPRAC.:
Tomasz Barylski
arch. str. Ewa Dobrzyńska/KP PSP w Śremie
24 lipca 2022 roku w Płocku odbyły się strażackie Mistrzostwa Polski w formule TFC, w których udział wzięła funkcjonariuszka Państwowej Staży Pożarnej w Śremie str. Ewa Dobrzyńska.

Trzy medale Ewy Dobrzyńskiej w Płocku

Str. Ewa Dobrzyńska na co dzień pracuje w śremskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Uroczyste ślubowanie złożyła na początku stycznia 2022 roku. Oprócz codziennej służby w jednostce Ewa Dobrzyńska z powodzeniem startuje w zawodach strażackich. 24 lipca wzięła udział w Mistrzostwach Polski Toughest Firefighter Challenge, które odbyły się w Płocku. Reprezentantka śremskiej jednostki zdobyła aż trzy medale. Indywidualnie w kategorii kobiet zajęła III miejsce. Dodatkowo w tandemie mix jako Team Wielkopolska (Spychała & Dobrzyńska) zdobyła drugą lokatę. Taki sam wyczyn udało się powtórzyć w tandemie kobiet.

Wymagające zadania podczas zawodów w Płocku

Zawody w formule Toughest Firefighter Challenge, czyli "najtrudniejsze wyzwanie strażackie" to niezwykle wymagające zadania. To wyzwanie dla kobiet i mężczyzn, którzy stratują w pełnym rynsztunku. Składa się na to sprzęt ochrony indywidualnej (m.in. hełm, obuwie) i aparat ochrony dróg oddechowych, który chroni strażaka podczas akcji ratunkowo-gaśniczej. Uczestnicy startują w pięciu konkurencjach. Są to:

1. bieg na trzecie piętro wieży z wężem strażackim, który waży 19 kilogramów,
  2. wciąganie liną węża strażackiego o wadze 19 kg na trzecie piętro i zbieganie z wieży. Zawodnik nie może pominąć żadnego stopnia na schodach,
  3. uderzanie młotem (3 kg) w ciężar ważący 82 kg i przesunięcie go na odległość 1,5 metra
  4. slalom na dystansie 40 metrów i powrót po linii prostej z wężem strażackim. Po przejściu przez drzwi strażak musi trafić do celu strumieniem wody,
  5. przeciągnięcie manekina (waga 80 kilogramów) na odcinku 30 metrów.

To nie jedyny sukces funkcjonariuszki śremskiej straży pożarnej. W czerwcu br. podczas zawodów FireFit Championships Europe, Ewa zajęła drugie miejsce w tandemach kobiet i pierwszą lokatę w sztafecie. Z kolei podczas zawodów w Opolu trzykrotnie stanęła na podium.

Jesteście ciekawi, jak wyglądają zawody z perspektywy Ewy Dobrzyńskiej? Zobaczcie!

Wielki sukces Ewy Dobrzyńskiej podczas strażackich Mistrzost...