Nie straszny im deszcz! 27 śmiałków wystartowało w Dolsk Cross Duathlon 2022 [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Deszczowa aura nie straszna miłośnikom biegania i roweru. W niedzielne przedpołudnie 21 sierpnia w Dolsku odbyła się kolejna edycja Cross Duathlon. Do rywalizacji przystąpiło 27 śmiałków, którzy przyjechali na zawody m.in. ze Śremu, Leszna, Środy Wielkopolskiej i Piły. Biuro zawodów oraz linię startu i metę zlokalizowano przy Ośrodku Wypoczynkowym na ulicy Wczasowej w Dolsku. Zawodnicy mieli rozpoczęli rywalizację od biegania na dystansie 4 kilometrów duktami leśnymi i ulicami wokół ośrodka. Następnie w strefie zmian przesiadali się na rowery i ruszali w 15 kilometrową trasę wytyczoną również na leśnych ścieżkach. Ostatnim akcentem był bieg na dystansie 2 kilometrów. W kategorii OPEN kobiet zwyciężyła Patrycja Bielecka. Wśród Panów najlepszy był Miłosz Czechowicz. Wyróżniono także najlepszego mieszkańca gminy Dolsk, Pawła Mejzę. Najlepszym mieszkańcem powiatu śremskiego został Jarosław Weber, a wśród pań taki laur zdobyła Hanna Kazmierczak. Organizatorami zawodów byli Uczniowski Klub Sportowy Kusy Dolsk oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku.