Przegląd tygodnia w Śremie, najważniejsze wydarzenia od 26.04 do 2.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Śremu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Śremu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Śremu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.04 a 2.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pijany kierowca zasnął za kierownicą. Nie stracił prawka, bo go nie miał”?

Przegląd tygodnia Śrem od 26.04 do 2.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pijany kierowca zasnął za kierownicą. Nie stracił prawka, bo go nie miał

W ręce śremskich policjantów wpadł niezły gagatek. Mundurowi zatrzymali pijanego kierowcę, który zasnął za kierownicą. W zatrzymaniu pomógł inny kierowca, który widząc jak pojazd zatrzymuje się, a następnie kierowca samochodu po prostu zasypia, zawiadomił śremską policję. Pijany kierowca prawka nie stracił, bo już go nie miał...

📢 Święto Flagi RP w Książu Wielkopolskim bez akcji szycia na ksiąskim rynku

Ksiąską tradycją jest już spotykanie się 2 Maja na ksiąskim rynku i wspólne szycie biało-czerwonej flagi. Z każdym rokiem przybywa ksiąskiej fladze kilka metrów. W tym roku akcja oczywiście się nie odbyła, ale nie oznacza to, że Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim oraz Tygodnik Śremski o akcji zapomnieli. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z ubiegłorocznego szycia na ksiąskim rynku, a poniżej zdjęcie ksiąskiej flagi zaprezentowanej w pełnej okazałości przez pracowników CK Książ Wlkp.

📢 Koronawirus: Raport z powiatu śremskiego - 2.05.2020 r.

Raport Ministerstwa Zdrowia z soboty, 2 maja informuje o 270 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. 51 przypadków pochodzi z Wielkopolski. Tymczasem w powiecie śremskim nie odnotowano nowych przypadków zakażenia. Szczegóły poniżej.

Tygodniowa prasówka 26.04-2.05.2020 Śrem: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Śremie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Trwa akcja gaśnicza w Pyszącej. Na miejscu pracują koparki

Wciąż trwa akcja gaśnicza w Pyszącej. Strażakom co prawda udało się opanować ogień, ale sterta śmieci nadal się tli. - Nie wyjedziemy stad dopóki nie będziemy mieć 100 procentowej pewności, że pożar został ugaszony - zapewnia jeden ze strażaków. Do pomocy zostały zadysponowane jednostki z czterech okolicznych powiatów. Strażacy zmieniają się co kilka, kilkanaście godzin.

📢 Śrem. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2020 [GALERIA]

2 maja tradycyjnie od kilkunastu lat obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku święto to wypada w sobotę. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzony jest między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zapraszamy do naszej galerii. Znajdziecie tam zdjęcia flag, który pojawiły się na ulicach Śremu.

📢 2 Maja Dzień Flagi. W tym roku bez biało-czerwonego pikniku w Nochowie

2 Maja, czyli Dzień Flagi w minionym roku szczególnie obchodzony był w Nochowie. W centrum rekreacyjno- sportowym znajdującym się przy szkole podstawowej, w czwartek 2 maja ubiegłego roku zorganizowany został piknik biało-czerwony. W tym roku piknik się nie odbędzie, ale to nie powód, żeby nie świętować. Czekamy na wasze zdjęcia z biało-czerwonymi barwami. Możecie je przesyłać na nasz adres mailowy srem@naszemiasto.pl lub wrzucać w komentarze na naszym profilu FB. Pokażcie jak świętujecie!

📢 Fryzury najmodniejsze w PRL. Do fryzjera iść nie możemy, to chociaż powspominajmy. Tak kiedyś dbaliśmy o włosy

Ze względu na epidemię koronawirusa nie możemy chodzić do zakładów fryzjerskich. Nie pozostaje nam nic innego tylko wspominać. Jak to kiedyś było u fryzjera? Postanowiliśmy sięgnąć pamięcią nieco dalej niż o kilka tygodni. Zobaczcie, jakie były najmodniejsze fryzury za PRL. Czy wtedy też stylizacja była tak wymuskana? Jak wyglądały salony fryzjerskie w PRL-u? Nieco nostalgii nam nie zaszkodzi!

📢 Lekcja patriotyzmu u przedszkolaków [ZDJĘCIA]

Przed nami dwa niezwykle ważne święta patriotyczne: Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. W związku z tym dzieci z przedszkola Janka Wędrowniczka odbyły lekcję patriotyzmu. Maluchy miały za zadanie wykonać pracę plastyczną nawiązującą do patriotyzmu. - Nawet najmłodszy przedszkolak wie, że kraj w którym żyje nazywa się Polska. Dzieci z grupy Fiołki podczas zabaw poznały wygląd flagi i godła, poznały hymn swojego kraju. Wszystkie podjęte działania sprawiły, że zbliżające się święta majowe stały się dla dzieci bardziej zrozumiałe i bliskie. Wszystko udało się dzięki niezawodnej pomocy rodziców, za którą bardzo dziękujemy - mówi Dorota Józefiak. Zapraszamy do naszej galerii.

📢 Niezły dzwon w Dolsku. Jedna osoba trafiła do szpitala

W piątek, 1 maja w Dolsku przy ul. Kościelnej doszło do kolizji dwóch samochodów. O całej sytuacji zostały poinformowane służby około godz. 11.30. Do zabezpieczenia miejsca zdarzenia została zadysponowana jednostka OSP Dolsk. W wyniku kolizji jedna osoba została zabrana do szpitala. Zdjęcia w naszej galerii.

📢 Spadł deszcz... Kolejny pożar składowiska w Pyszącej

Choć brzmi to nieprawdopodobnie to wcale nie jest żart. Po dzisiejszych opadach deszczu znów pali się nielegalne składowisko odpadów w Pyszącej. Pierwszy dym pojawił się w piątek, 1 maja tuż po godzinie 16.00. Kilkanaście minut później ogień objął już sporą część pryzmy, a dym widoczny był z kilkunastu kilometrów. Na miejsce zostały zadysponowane liczne jednostki z powiatu śremskiego oraz całego województwa.

📢 Koronawirus: Raport Ministerstwa Zdrowia - 1.05.2020 r.

Raport Ministerstwa Zdrowia z piątku, 1 maja informuje o 228 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ciągu ostatniej doby zmarło 7 osób. Warto przypomnieć, że w dniach 1-3.05.2020 r. dane o nowych zakażeniach służby będą przekazywać raz na dobę, ok. godz. 13.00.

📢 Radni z gminy Śrem pomogli lokalnym OSP. Będą nowe wozy bojowe dla strażaków

Stało się! Ochotnicza Straż Pożarna z Wyrzeki oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Chrząstowa dostaną spory zastrzyk gotówki. Jednostki te otrzymają dofinansowanie na zakup fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Lokalnie przyczynili się do tego radni: Robert Piątek, Martyna Wachowiak oraz Grzegorz Wiśniewski.

📢 Majówka 2020. Takie zachowanie może nas słono kosztować!

Tegoroczna majówka z pewnością nie będzie taką jaką znamy. Wielu z nas kojarzy się ona z wyjazdem nad morze czy w góry, spędzenie czasu w hotelu, na działce. Przede wszystkim kojarzy nam się ze spotkaniami z rodziną i znajomymi. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie wszystko nam wolno. Rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mogą nas słono kosztować. Zobaczcie, czego nie możemy robić.

📢 Koronawirus: Raport z powiatu śremskiego - 1.05.2020r.

Piątkowy raport Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Śremie nie podaje informacji o nowych zakażeniach koronawirusem. Na dzień 1 maja mamy 10 przypadków zachorowań, z czego 9 osób przebywa w izolacji domowej. Jedna osoba wyzdrowiała. Szczegóły poniżej.

📢 Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Tańca

Pandemia koronawirusa obróciła nasze życie o 180 stopni. Nie oznacza to jednak, że mimo zamknięcia w domach nie możemy świętować. Dzieci z przedszkola Janka Wędrowniczka w Śremie pokazują, że można wspaniale bawić się nawet w tych dziwnych czasach. Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Tańca. Jedne maluchy przygotowały wspaniałe prace plastyczne. Inne tańczyły w swoich domach. Zapraszamy do naszej galerii.

📢 1 Maja w Śremie. Tak obchodzono kiedyś Święto Pracy w naszym mieście [ZDJĘCIA]

Święto Pracy, czyli inaczej święto "1 Maja" obchodzone jest już od końca XIX wieku. Ten dzień, to międzynarodowe święto klasy robotniczej, a ustanowione zostało na pamiątkę strajku, który miał miejsce w Chicago, gdzie robotnicy domagali się ośmiogodzinnego czasu pracy. W Polsce 1 Maja kojarzone jest m.in. z pochodami, które były organizowane w czasie PRL. Dzięki Skarbnicy Historycznej Śremu mamy dla was kilka zdjęć ze śremskich obchodów Święta Pracy w tym okresie.

📢 W Śremie: na ul. Mickiewicza zatrzymali zbiega [NOWE ZDJĘCIA]

W czwartek, 11 maja w śremskim areszcie śledczym wybuchł pożar. Z naszych informacji wynika, że uciekną z niego również więźniowie, a później dojdzie do wypadku na ul. Adama Mickiewicza. Wszystko to od początku do końca zostało zaplanowane... jako scenariusz ćwiczeń przez gminny zespół zarządzania kryzysowego. Przedstawiamy pierwsze zdjęcia - więcej wkrótce. I przypominamy, że ul. Adama Mickiewicza w Śremie na całej długości będzie dzisiaj wyłączona z ruchu. Ćwiczenia potrwają do 13.00. Objazd zorganizowany będzie równolegle biegnącą ul. Powstańców Wielkopolskich.

📢 Prezentujemy pełną listę leków wycofanych z obiegu. Sprawdź nowy komunikat Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego

Co jakiś czas GIF informuje o kolejnych lekach lub jego konkretnych partiach, które zostały wycofane ze sprzedaży. Warto wiedzieć, które z nich są niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia! Poniżej znajdują się najświeższe informacje.

📢 Koronawirus: Po weekendzie majowym będzie można korzystać z Orlików

Podczas konferencji prasowej w sobotę, 25 kwietnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział etap "odmrożenia sportu". Tuż po weekendzie majowym otwarte zostaną między innymi boiska szkolne, orliki, stadiony, korty tenisowe, czy stadniny koni. Jak to będzie wyglądało w praktyce w gminie Książ Wlkp.?

📢 Burmistrz Śremu nie otworzy gminnych przedszkoli

Burmistrz Śremu nie otworzy gminnych przedszkoli z dniem 6 maja. Decyzja ta podyktowana jest dbaniem o bezpieczeństwo najmłodszych. Jeżeli zostaną spełnione wszelkie procedury to przedszkola będą otwarte z tygodniowym opóźnieniem. Burmistrz nie rekomenduje również otwarcia placówek prywatnych.

Śmiercionośny wybuch w Bejrucie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3