Przegląd tygodnia w Śremie, najważniejsze wydarzenia od 26.04 do 2.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Śremu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Śremu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Śremu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.04 a 2.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pijany kierowca zasnął za kierownicą. Nie stracił prawka, bo go nie miał”?

Przegląd tygodnia Śrem od 26.04 do 2.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pijany kierowca zasnął za kierownicą. Nie stracił prawka, bo go nie miał

W ręce śremskich policjantów wpadł niezły gagatek. Mundurowi zatrzymali pijanego kierowcę, który zasnął za kierownicą. W zatrzymaniu pomógł inny kierowca, który widząc jak pojazd zatrzymuje się, a następnie kierowca samochodu po prostu zasypia, zawiadomił śremską policję. Pijany kierowca prawka nie stracił, bo już go nie miał...

📢 Święto Flagi RP w Książu Wielkopolskim bez akcji szycia na ksiąskim rynku

Ksiąską tradycją jest już spotykanie się 2 Maja na ksiąskim rynku i wspólne szycie biało-czerwonej flagi. Z każdym rokiem przybywa ksiąskiej fladze kilka metrów. W tym roku akcja oczywiście się nie odbyła, ale nie oznacza to, że Centrum Kultury w Książu Wielkopolskim oraz Tygodnik Śremski o akcji zapomnieli. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z ubiegłorocznego szycia na ksiąskim rynku, a poniżej zdjęcie ksiąskiej flagi zaprezentowanej w pełnej okazałości przez pracowników CK Książ Wlkp.

📢 Koronawirus: Raport z powiatu śremskiego - 2.05.2020 r.

Raport Ministerstwa Zdrowia z soboty, 2 maja informuje o 270 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. 51 przypadków pochodzi z Wielkopolski. Tymczasem w powiecie śremskim nie odnotowano nowych przypadków zakażenia. Szczegóły poniżej.

Tygodniowa prasówka 26.04-2.05.2020 Śrem: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Śremie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Trwa akcja gaśnicza w Pyszącej. Na miejscu pracują koparki

Wciąż trwa akcja gaśnicza w Pyszącej. Strażakom co prawda udało się opanować ogień, ale sterta śmieci nadal się tli. - Nie wyjedziemy stad dopóki nie będziemy mieć 100 procentowej pewności, że pożar został ugaszony - zapewnia jeden ze strażaków. Do pomocy zostały zadysponowane jednostki z czterech okolicznych powiatów. Strażacy zmieniają się co kilka, kilkanaście godzin.

📢 Śrem. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2020 [GALERIA]

2 maja tradycyjnie od kilkunastu lat obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku święto to wypada w sobotę. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzony jest między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zapraszamy do naszej galerii. Znajdziecie tam zdjęcia flag, który pojawiły się na ulicach Śremu.

📢 2 Maja Dzień Flagi. W tym roku bez biało-czerwonego pikniku w Nochowie

2 Maja, czyli Dzień Flagi w minionym roku szczególnie obchodzony był w Nochowie. W centrum rekreacyjno- sportowym znajdującym się przy szkole podstawowej, w czwartek 2 maja ubiegłego roku zorganizowany został piknik biało-czerwony. W tym roku piknik się nie odbędzie, ale to nie powód, żeby nie świętować. Czekamy na wasze zdjęcia z biało-czerwonymi barwami. Możecie je przesyłać na nasz adres mailowy srem@naszemiasto.pl lub wrzucać w komentarze na naszym profilu FB. Pokażcie jak świętujecie!

📢 Fryzury najmodniejsze w PRL. Do fryzjera iść nie możemy, to chociaż powspominajmy. Tak kiedyś dbaliśmy o włosy

Ze względu na epidemię koronawirusa nie możemy chodzić do zakładów fryzjerskich. Nie pozostaje nam nic innego tylko wspominać. Jak to kiedyś było u fryzjera? Postanowiliśmy sięgnąć pamięcią nieco dalej niż o kilka tygodni. Zobaczcie, jakie były najmodniejsze fryzury za PRL. Czy wtedy też stylizacja była tak wymuskana? Jak wyglądały salony fryzjerskie w PRL-u? Nieco nostalgii nam nie zaszkodzi!

📢 Lekcja patriotyzmu u przedszkolaków [ZDJĘCIA]

Przed nami dwa niezwykle ważne święta patriotyczne: Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. W związku z tym dzieci z przedszkola Janka Wędrowniczka odbyły lekcję patriotyzmu. Maluchy miały za zadanie wykonać pracę plastyczną nawiązującą do patriotyzmu. - Nawet najmłodszy przedszkolak wie, że kraj w którym żyje nazywa się Polska. Dzieci z grupy Fiołki podczas zabaw poznały wygląd flagi i godła, poznały hymn swojego kraju. Wszystkie podjęte działania sprawiły, że zbliżające się święta majowe stały się dla dzieci bardziej zrozumiałe i bliskie. Wszystko udało się dzięki niezawodnej pomocy rodziców, za którą bardzo dziękujemy - mówi Dorota Józefiak. Zapraszamy do naszej galerii.

📢 Niezły dzwon w Dolsku. Jedna osoba trafiła do szpitala

W piątek, 1 maja w Dolsku przy ul. Kościelnej doszło do kolizji dwóch samochodów. O całej sytuacji zostały poinformowane służby około godz. 11.30. Do zabezpieczenia miejsca zdarzenia została zadysponowana jednostka OSP Dolsk. W wyniku kolizji jedna osoba została zabrana do szpitala. Zdjęcia w naszej galerii.

📢 Spadł deszcz... Kolejny pożar składowiska w Pyszącej

Choć brzmi to nieprawdopodobnie to wcale nie jest żart. Po dzisiejszych opadach deszczu znów pali się nielegalne składowisko odpadów w Pyszącej. Pierwszy dym pojawił się w piątek, 1 maja tuż po godzinie 16.00. Kilkanaście minut później ogień objął już sporą część pryzmy, a dym widoczny był z kilkunastu kilometrów. Na miejsce zostały zadysponowane liczne jednostki z powiatu śremskiego oraz całego województwa.

📢 Koronawirus: Raport Ministerstwa Zdrowia - 1.05.2020 r.

Raport Ministerstwa Zdrowia z piątku, 1 maja informuje o 228 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ciągu ostatniej doby zmarło 7 osób. Warto przypomnieć, że w dniach 1-3.05.2020 r. dane o nowych zakażeniach służby będą przekazywać raz na dobę, ok. godz. 13.00.

📢 Radni z gminy Śrem pomogli lokalnym OSP. Będą nowe wozy bojowe dla strażaków

Stało się! Ochotnicza Straż Pożarna z Wyrzeki oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Chrząstowa dostaną spory zastrzyk gotówki. Jednostki te otrzymają dofinansowanie na zakup fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Lokalnie przyczynili się do tego radni: Robert Piątek, Martyna Wachowiak oraz Grzegorz Wiśniewski.

📢 Majówka 2020. Takie zachowanie może nas słono kosztować!

Tegoroczna majówka z pewnością nie będzie taką jaką znamy. Wielu z nas kojarzy się ona z wyjazdem nad morze czy w góry, spędzenie czasu w hotelu, na działce. Przede wszystkim kojarzy nam się ze spotkaniami z rodziną i znajomymi. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie wszystko nam wolno. Rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mogą nas słono kosztować. Zobaczcie, czego nie możemy robić.

📢 Koronawirus: Raport z powiatu śremskiego - 1.05.2020r.

Piątkowy raport Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Śremie nie podaje informacji o nowych zakażeniach koronawirusem. Na dzień 1 maja mamy 10 przypadków zachorowań, z czego 9 osób przebywa w izolacji domowej. Jedna osoba wyzdrowiała. Szczegóły poniżej.

📢 Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Tańca

Pandemia koronawirusa obróciła nasze życie o 180 stopni. Nie oznacza to jednak, że mimo zamknięcia w domach nie możemy świętować. Dzieci z przedszkola Janka Wędrowniczka w Śremie pokazują, że można wspaniale bawić się nawet w tych dziwnych czasach. Przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Tańca. Jedne maluchy przygotowały wspaniałe prace plastyczne. Inne tańczyły w swoich domach. Zapraszamy do naszej galerii.

📢 1 Maja w Śremie. Tak obchodzono kiedyś Święto Pracy w naszym mieście [ZDJĘCIA]

Święto Pracy, czyli inaczej święto "1 Maja" obchodzone jest już od końca XIX wieku. Ten dzień, to międzynarodowe święto klasy robotniczej, a ustanowione zostało na pamiątkę strajku, który miał miejsce w Chicago, gdzie robotnicy domagali się ośmiogodzinnego czasu pracy. W Polsce 1 Maja kojarzone jest m.in. z pochodami, które były organizowane w czasie PRL. Dzięki Skarbnicy Historycznej Śremu mamy dla was kilka zdjęć ze śremskich obchodów Święta Pracy w tym okresie.

📢 W Śremie: na ul. Mickiewicza zatrzymali zbiega [NOWE ZDJĘCIA]

W czwartek, 11 maja w śremskim areszcie śledczym wybuchł pożar. Z naszych informacji wynika, że uciekną z niego również więźniowie, a później dojdzie do wypadku na ul. Adama Mickiewicza. Wszystko to od początku do końca zostało zaplanowane... jako scenariusz ćwiczeń przez gminny zespół zarządzania kryzysowego. Przedstawiamy pierwsze zdjęcia - więcej wkrótce. I przypominamy, że ul. Adama Mickiewicza w Śremie na całej długości będzie dzisiaj wyłączona z ruchu. Ćwiczenia potrwają do 13.00. Objazd zorganizowany będzie równolegle biegnącą ul. Powstańców Wielkopolskich.

📢 Prezentujemy pełną listę leków wycofanych z obiegu. Sprawdź nowy komunikat Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego

Co jakiś czas GIF informuje o kolejnych lekach lub jego konkretnych partiach, które zostały wycofane ze sprzedaży. Warto wiedzieć, które z nich są niebezpieczne dla naszego życia i zdrowia! Poniżej znajdują się najświeższe informacje.

📢 Koronawirus: Po weekendzie majowym będzie można korzystać z Orlików

Podczas konferencji prasowej w sobotę, 25 kwietnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział etap "odmrożenia sportu". Tuż po weekendzie majowym otwarte zostaną między innymi boiska szkolne, orliki, stadiony, korty tenisowe, czy stadniny koni. Jak to będzie wyglądało w praktyce w gminie Książ Wlkp.?

📢 Burmistrz Śremu nie otworzy gminnych przedszkoli

Burmistrz Śremu nie otworzy gminnych przedszkoli z dniem 6 maja. Decyzja ta podyktowana jest dbaniem o bezpieczeństwo najmłodszych. Jeżeli zostaną spełnione wszelkie procedury to przedszkola będą otwarte z tygodniowym opóźnieniem. Burmistrz nie rekomenduje również otwarcia placówek prywatnych.

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie