Siatkarki SP 6 / MKS MOS Śrem na podium Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki w Pile

Krzysztof Ratajczak
nadesłane
Zawodniczki siatkarskiego klubu SP6/MKS MOS Śrem wzięły udział w zorganizowanym w Pile w dniu 16 marca XX Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt.

W jubileuszowej dwudziestej edycji turnieju w kategorii „czwórek” wzięło udział łącznie szesnaście zespołów ze Śremu, Piły, Torunia, Szczecina, Ponieca, a do rywalizacji w kategorii “trójek” przystąpiło łącznie osiemnaście zespołów.

Zawodniczki z klubu SP6/MKS MOS Śrem reprezentowały po dwie drużyny w obu kategoriach.
W “czwórkach” w rundzie eliminacyjnej szesnaście zespołów podzielonych zostało na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Śremski klub do rywalizacji wystawił dwie drużyny.

Zespół Pierwszy, w składzie: Oliwia Jankowiak, Pola Krajczyńska, Nadia Litke, Martyna Starkiewicz, Nastazja Zwolan, z kompletem zwycięstw, z I miejsca awansował do rundy finałowej.

Zespół Drugi, w składzie: Ola Czubanowska, Zuzia Joachimiak, Natalia Karczewska, Agata Matecka, Marcelina Walewska, z dwiema porażkami ukończył pierwszą fazę, zajmując trzecie miejsce, co również zapewniło awans do grupy finałowej walczącej o miejsca 1-8.

Drużyna Pierwsza w fazie finałowej wygrała wszystkie mecze i zajęła pierwsze miejsce. Drużyna Druga razem z zespołem z Piły miały po dwie porażki i o tym, kto będzie na drugim, a kto na trzecim stopniu podium zadecydowały małe punkty, który śremiankom dały brązowy medal.

Ostateczna klasyfikacja: SP6/ MKS MOS Śrem 1, SP2 Piła, SP6/MKS MOS Śrem 2, SP6 Piła, UKS LIDER Szczecin1.

W kategorii “trójek” śremski klub również wystawił na turnieju w Pile dwa zespoły.
Pierwszy w rundzie eliminacyjnej zajął drugie miejsce i awansował do rywalizacji finałowej o najwyższe lokaty, zajmując ostatecznie miejsce tuż za podium. Zespół Drugi w swojej grupie zajął trzecie miejsce, co skutkowało walką o miejsca dalsze.

- Cieszę się z występu moich podopiecznych. Starsze dziewczęta pokazały charakter i bardzo dobrą grę zdobywając podwójnie podium. Mam nadzieję, że utrzymają formę, bo przed nami Finał Mistrzostw Wielkopolski Igrzysk Dzieci SZS - podsumowała udział w zawodach Ilona Chmiel.
Ostateczna klasyfikacja: SP2 Piła 1, PKS Poniec 1, PKS Poniec 2, SP6/MKS MOS Śrem 1, SP2 Piła 2.