Solid MTB Bodzyniewo. Ponad 230 zawodników wystartowało w tegorocznym wyścigu. Rywalizowali na trzech dystansach [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Cykl zawodów Solid MTB ponownie zawitał do powiatu śremskiego. Tym razem „górale ścigali się na trzech dystansach w Bodzyniewie. W niedzielę, 27 sierpnia na starcie tegorocznych zawodów stanęło ponad dwustu trzydziestu zawodników.

„Górale" w Bodzyniewie ścigali się na trzech dystansach

Cykl zawodów Solid MTB po raz drugi w tym roku kalendarzowym zagościł w naszym powiecie. W marcu br. „górale" rozpoczęli rywalizację od zawodów w Dolsku. W przedostatnim tegorocznym wyścigu spotkali się w Bodzyniewie, gdzie tradycyjnie rywalizowano na trzech dystansach: giga (ok. 53 km), mega (ok. 39 km) i mini (ok. 21 km). Trasa została wyznaczona drogą pomiędzy polami w kierunku Lubiatowa. Później zawodnicy wjeżdżali na tereny leśne nad jeziorem Cichowo i kierowali się ponownie w stronę Bodzyniewa.

Solid MTB w Bodzyniewie - wyniki

Największe zainteresowanie wzbudził dystans mini. Tutaj do rywalizacji na trasie liczącej wspomniane 21 kilometrów przystąpiło 166 uczestników. Na tym dystansie najlepszy okazał się Szymon Baksalary z Real 64-Sto, który pokonał trasę w czasie 01:00:39, który o ułamki sekund wyprzedził reprezentanta Agrochest Team, Przemysława Mikołajczyka. Dystans mega najszybciej pokonał Gracjan Szeląg (StrefaSportu.pl MW Invest). Z kolei na najdłuższym dystansie bezkonkurencyjny okazał się kolejny zawodnik StrefySportu.pl MW Invest, Hubert Semczuk. Tradycyjnie organizatorzy przygotowali również rywalizację dla najmłodszych.

Szczegółowe wyniki zawodów w Bodzyniewie dostępne są tutaj (klik!).

Tak było podczas niedzielnej rywalizacji w zawodach Solid MTB w Bodzyniewie. Zobaczcie naszą galerię!