Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stypendia Burmistrza Śremu dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku podczas gali stypendialnej nagrodzono ponad 50. dzieci z gminy Śrem

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Punktualnie w samo południe w poniedziałek 27 listopada w sali Muzeum Śremskiego rozpoczęła się uroczystość wręczenia uczniom szkół podstawowych stypendiów ufundowanych przez gminę Śrem, czyli tzw. Stypendiów Burmistrza Śremu. W tym roku to wyróżnienie odebrało ponad 50. uczniennic i uczniów.

Uroczysta gala dla stypendystów Burmistrza Śremu

Artyści, sportowcy, uczniowie osiągające nieprzeciętne wyniki w nauce, to właśnie ci młodzi ludzie, uczniowie szkół podstawowych oraz tegoroczni absolwenci tych szkół z gminy Śrem otrzymują Stypendia Burmistrza Śremu. W tym rogu uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w poniedziałek 27 listopada w sali Muzeum Śremskiego. Punktualnie o godz. 12.00 przybyłych powitała ze sceny naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych w śremskim urzędzie miejskim - Barbara Jabłońska.

Jak zdradziła podczas powitania, w tym roku stypendia odbierze 56 młodych i zdolnych mieszkańcy gminy Śrem, którzy są uczniami szkół podstawowych. W tym miejscu trzeba dodać, że w szkołach podstawowych gminy Śrem uczy się ponad cztery tysiące uczniów, tak więc zdobycie stypendium i znalezienie się w pięćdziesiątce najlepszych to nie lada wyczyn.

Głos zabrał również Adam Lewandowski, burmistrz Śremu:

Nie ukrywam, że widząc stypendystów, to zawsze mam tremę. To wybitne postacie, to tak trzeba nazwać. Dzisiaj gościmy 56 wybitne postacie edukacyjnie - naukowo, sportowo i kulturalne (...) Serdecznie gratuluje - stypendystom oraz rodzicom

Stypendia Burmistrza wręczone. Otrzymało je 56 uczniów i tegorocznych absolwentów szkół podstawowych gminy Śrem
Katarzyna Baksalary

Stypendia Burmistrza Śremu wręczone

Po tych krótkich przemówieniach przyszedł czas najważniejszy dla każdego ucznia zasiadającego na widowni sali Muzeum Śremskiego, a mianowicie na wręczenie stypendiów. Największą grupą stypendialną byli uczniowie, którzy zostali docenienie za osiągnięcia w nauce oraz "świeżo upieczeni" absolwenci za świetnie zdany egzamin ósmoklasisty. A następnie na scenę zaproszono sportowców oraz artystów.

Stypendia Burmistrza wręczone. Otrzymało je 56 uczniów i tegorocznych absolwentów szkół podstawowych gminy Śrem
Katarzyna Baksalary

Stypendia wręczono uczniom, ale nie zapomniano również o rodzicach, którzy w znakomitej większości towarzyszyli swoim dzieciom. Dla rodziców przygotowano listy gratulacyjne, które zostały również wręczone wraz z najlepszymi życzeniami przez Burmistrza Śremu.

Podczas stypendialnej gali nie zabrakło również występów artystycznych. Zadbali o nie uczniowie szkół podstawowych, którzy zaprezentowali swoje talenty przed szerokim gronem obecnym na widowni sali Muzeum Śremskiego. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek oraz specjalna "stypendialna ścianka", która tylko czekała, aby stać się tłem do zdjęć z tej uroczystość.

Stypendia Burmistrza wręczone. Otrzymało je 56 uczniów i tegorocznych absolwentów szkół podstawowych gminy Śrem
Katarzyna Baksalary
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto