MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szykują się zmiany na ul. Zamenhofa w Śremie. Będą z nich zadowoleni między innymi kierowcy autobusów i taksówkarze

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Tyle, co wyremontowano ul. Zamenhofa w Śremie, a już szykują się na niej zmiany. Tym razem jednak nie są one podyktowane jakimiś uszkodzeniami, ale uwzględnieniem uwag kierowców autobusów i taksówkarzy, którzy nie mogli wjeżdżać na teren dworca, jadąc od strony osiedla Jeziorany. Projektanci już pracują nad wprowadzeniem poprawek.

Wyremontowana ul. Zamenhofa do proprawki

Oficjalne otwarcie ul. Zamenhofa dla ruchu nastąpiło w poniedziałek 18 grudnia. Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z tego jak został zorganizowany ruch po oddaniu tej ulicy do użytku. Swoje uwagi jeszcze tego samego dnia zgłosili naszej redakcji między innymi kierowcy autobusów oraz sam kierownik śremskiego dworca autobusowego.

Problemem była likwidacja możliwości wjazdu na dworzec autobusowy, jadąc do strony osiedla Jeziorany. Wjazd od tej strony na teren dworca był dla kierowców autobusów o tyle istotny, że po pierwsze prowadził wprost na jedyny peron dla wysiadających, a dwa nie wymagał od nich manewrowania po wąskich uliczkach i ciasnych skrętów.

Jeszcze tego samego dnia zapytaliśmy o to starostę śremskiego Zenona Jahnsa, który wówczas wskazał, że taka organizacja ruchu została wymuszona względami bezpieczeństwa. Jak się jednak okazuje, sytuacja ulegnie zmianie i głos kierowców zostanie uwzględniony i już niedługo kierowcy autobusów oraz taksówkarze będą mogli skręcić z ul. Zamenhofa w lewo i wjechać na teren dworca bez problemów.

Na dworzec z ul. Zamenhofa nowym lewoskrętem

W rozmowie telefonicznej starosta Jahns wyjaśnił, że był przekonywany, iż po stworzeniu prawoskrętu z ul. Zamenhofa w ul. Powstańców Wielkopolskich wcześniejsza możliwość skrętu w lewo na dworzec autobusowy jest niemożliwa. Jak się jednak okazało, była możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania już na etapie projektowania, niestety nikt wówczas tego nie uwzględnił. Obecnie problem ten naprawiany. Prace projektowe już trwają.

Co ważne zaprojektowanie, zaakceptowanie i zrealizowanie możliwości skręcania z ul. Zamenhofa w lewo na dworzec autobusowy w Śremie nie będzie generować żadnych kosztów dla powiatu śremskiego. Fizycznie zmiany i wprowadzenie możliwości skręcania w lewo z ul. Zamenhofa pojawią się zapewne nie wcześniej niż w lutym, o ile pogoda nie utrudni pracy drogowcom.

Na koniec dodamy, że w sprawie lewoskrętu na dworzec autobusowy swoje stanowisko przedstawił w mediach społecznościowych PKS Poznań S.A. a interpelację złożył radny powiatowy Emil Majsner.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto