Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzecim kandydatem na Burmistrza Śremu jest Mirosław Piasecki. Kto wystartuje do rady miejskiej z komitetu Otwarty Samorząd Śrem?

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Otwarty Samorząd Śrem zaprezentował swojego kandydata na Burmistrza Śremu oraz do Rady Miejskiej w Śremie
Otwarty Samorząd Śrem zaprezentował swojego kandydata na Burmistrza Śremu oraz do Rady Miejskiej w Śremie Katarzyna Baksalary
Zbliżają się wybory samorządowe 2024. To istotne wydarzenie dla lokalnych społeczności, które decydują o swoich przedstawicielach na najbliższe lata. Jak dotąd zaprezentowało się dwóch kandydatów na Burmistrza Śremu - Adam Lewandowski, obecny włodarz miasta oraz Grzegorz Wiśniewski. Do tego duetu dołączył Mirosław Piasecki z komitetu Otwarty Samorząd Śrem. Kogo trzeci kandydat ma zamiar wprowadzić do Rady Miejskiej?

Mirosław Piasecki kandydatem na Burmistrza Śremu

W ostatnich dniach odbywają się w Śremie konferencje, podczas których prezentują się kolejne komitety wyborcze chcące wystartować w zbliżających się wyborach samorządowych. Jak dotąd zaprezentowało się dwóch kandydatów na Burmistrza Śremu. Byli to Adam Lewandowski oraz Grzegorz Wiśniewski. Do tego duetu dołączył w czwartek 29 lutego Mirosław Piasecki.

O swoim kandydowaniu trzeci z kandydatów na Burmistrza Śremu poinformował podczas konferencji na śremskim rynku krótko po zarejestrowaniu komitetu wyborczego. Jak przyznał, pierwszym kandydatem z ramienia Otwartego Samorządu Śrem miał być Bartłomiej Juras, ekonomista, który co prawda mieszkańcem gminy Śrem nie jest, jednak według słów Mirosława Piaseckiego ma bardzo szeroką wiedzę na temat gminy i jej funkcjonowania.

Ostatecznie jednak obowiązki zawodowe Bartłomieja Jurasa i fakt, że lepiej się on czuje jako ekonomista i wykładowca niż samorządowiec, sprawiło, że to właśnie Mirosław Piasecki stanie do walki o fotel Burmistrza Śremu.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Śremie z ramienia Otwartego Samorządu

Kilkunastominutowa konferencja na pl. 20 Października w Śremie była również okazją do zaprezentowania kandydatów do rady miejskiej. Obecnymi byli Szymon Sójka, Marlena Pomin, Robert Lorek oraz Sebastian Witasiak. Kto jeszcze pojawił się na listach wyborczych do rady miejskiej? Oto i one:

OKRĘG nr 1

 1. Szymon Sojka
 2. Marlena Barbara Pomin
 3. Anna Maria Borowska
 4. Maria Górniak
 5. Robert Krzysztof Lorek
 6. Szymon Filip Jankowiak
 7. Karolina Piasecka
 8. Adam Bartkowiak

OKRĘG nr 2

 1. Stefan Tomasz Rzepka
 2. Mikołaj Jerzyk
 3. Hanna Maria Jurga
 4. Katarzyna Lorek
 5. Sebastian Paweł Witasiak
 6. Violetta Bernadeta Dudkowiak
 7. Dominik Kukowiecki
 8. Roksana Kołacka

OKRĘG nr 3

 1. Mirosław Piasecki
 2. Maria-Aleksandra Lecyk
 3. Paweł Mikołaj Górniak
 4. Emilia Smolich
 5. Marek Stempniewicz
 6. Paweł Piotrowski
 7. Natalia Joanna Bartkowiak
 8. Anna Biniaszak

Na koniec dodamy, że komitet Otwarty Samorząd Śrem zapowiada, że już wkrótce rozpoczną kampanię bilbordowi, jednak na ich plakatach wyborczych zamiast zdjęć wymienionych wyżej kandydatów znajdą się punkty z ich programu wyborczego. Już teraz można się z nimi zapoznać w socjal mediach Otwartego Samorządu Śrem. Główne założenia programu to wolnorynkowość (m.in. obniżenie podatku od nieruchomości dla prowadzących działalność gospodarczą, obniżenie opłat za wodę i nieczystości czy zniesienie podatku od nieruchomości mieszkalnych), większe wsparcie szeroko rozumianego sportu czy małych i średnich przedsiębiorców.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto