Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczystość Wszystkich Świętych w Śremie. Wierni licznie uczestniczyli w procesji i mszy świętej na Cmentarzu Parafialnym [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
W listopadzie oprócz wizyt na cmentarzach i modlitwy przy grobach naszych bliskich uczestniczymy w mszach świętych, które tego dnia odprawiane są na nekropoliach. W środę, 1 listopada na śremskim Cmentarzu Parafialnym licznie zgromadzeni wierni modlili się podczas żałobnej procesji i liturgii.

Wierni licznie uczestniczyli w procesji żałobnej i mszy świętej na śremskim Cmentarzu Parafialnym

Początek listopada to czas, kiedy licznie odwiedzamy cmentarze, by uczcić pamięć naszych bliskich, którzy odeszli już z tego świata. Podobnie jest w Śremie, gdzie mieszkańcy i przyjezdni tłumnie odwiedzają miejscowe nekropolie. Jedną z nich jest Cmentarz Parafialny znajdujący się przy ulicy Cmentarnej. Tradycyjnie, wczesnym popołudniem na wspomnianym cmentarzu odbywa się procesja żałobna oraz msza święta, w której uczestniczą tłumy wiernych.

O godzinie 14:00 cmentarnymi alejami przeszła żałobna procesja. Po jej zakończeniu wierni modlili się podczas mszy świętej, której przewodniczył ks. prałat Marian Brucki, proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Śremie.

Uroczystość Wszystkich Świętych w Śremie. Wierni licznie uczestniczyli w procesji i mszy świętej na Cmentarzu Parafialnym [zdjęcia]
Tomasz Barylski

Bycie Świętym, czyli bycie dobrym człowiekiem

W wygłoszonej homilii podkreślono, że świętość jest staraniem się, żeby być coraz lepszym i jest to zadanie każdego Chrześcijanina.

Święci są kwiatami ludzkości. Ktoś może powiedzieć, że ale te dzisiejsze czasy, to zagonienie za pieniądzem, ten wyścig szczurów jak często się określa. No właśnie nie. To nas nie zwalnia. Zobaczmy na tych z obozów koncentracyjnych. Byli ludzie podli, dopuszczający się rzeczy obrzydliwych w tych obozach. Tak jak dzisiaj wśród. Ale byli tam ludzie heroiczni. (...) Dzisiaj świat pogrąża się w chaosie, jest beczką prochu, która może wybuchnąć. Ale i tak to nas nie zwalnia z bycia świętym, czyli dobrym

- powiedział w trakcie kazania ks. Grzegorz Szkudlarek, który na co dzień sprawuje pomoc duszpasterską w parafii pw. NMP Wniebowziętej w Śremie.

Uroczystość Wszystkich Świętych w Śremie. Wierni licznie ucz...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto