Za nami tegoroczna edycja Mistrzostw Śremu Zakładów Pracy w piłce nożnej halowej. Sprawdźcie kto wygrał

Krzysztof Ratajczak
Po ponad pięciu godzinach piłkarskich zmagań rozgrywanego na obiekcie Śremskiego Sportu turnieju zakładów pracy w piłce nożnej halowej poznaliśmy tegorocznych triumfatorów.

W tym roku do fazy pucharowej, która rozpoczynała się od ćwierćfinałów, awansowały zespoły:

Z grupy 1: 6. Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych, TFP Grafika oraz Leopol
Z grupy 2: Defor oraz Oflor
Z grupy 3: Rehau, Odlewnia Żeliwa Śrem, Zinpak.

Odlewnia Żeliwa Śrem - TFP Grafika 1:0

W meczu o trzecie miejsce zagrały ze sobą zespoły Rehau i TFP Grafika. W tej rywalizacji zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy z TFP Grafika, którzy wygrali spotkanie 4:0.

W tegorocznym finale spotkały się zespoły 6. Batalion Dowodzenia Sił Powietrznych oraz Odlewnia Żeliwa Śrem. Mecz od pierwszej akcji był bardzo zacięty, a oba zespoły wymieniały się kolejnymi bramkowymi okazjami. Gdy już wydawało się, że i w tym roku zwycięzcę będzie trzeba wyłonić poprzez rzuty karne, na dwie i pół minuty przed końcem czasu prowadzenie objęli "wojskowi". Odlewnia starała się wyrównać, ale piłka nie chciała wpaść do siatki rywali. Przysłowiową kropkę nad "i" zawodnicy 6. Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych postawili na minutę przed końcem czasu kiedy to bramkę zdobył Patryk Słomczyński. Zespół 6. Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych pokonał Odlewnię Żeliwa Śrem w finale 2:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Patryk Słomczyński, a bramkarzem Michał Grzelak obaj z mistrzowskiego zespołu.