Zawody szermiercze w Śremie. Memoriał Tadeusza Mieloszyńskiego we floretach i szpadach dla uczniów szkół podstawowych

Katarzyna Baksalary
Szermiercze tradycje Śremu sięgają głęboko. Jedną z osób, która upowszechniła ten sport wśród dzieci i młodzieży był Tadeusz Mieloszyński, który w 1967 roku stworzył Szkole Podstawowej nr 2 w Śremie pierwsze w Polsce klasy sportowe o profilu szermierczym. Aby upamiętnić nieżyjącego już trenera szermierczego, piątek 18 listopada w Śremie po raz kolejny zostały rozegrane zawody będące memoriałem jego imienia.

Mistrzostw Wielkopolski Szkół w Szermierce - XXIX Memoriał Tadeusza Mieloszyńskiego we floretach i szpadach dla uczniów szkół podstawowych

Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w Szermierce będące jednocześnie Memoriałem Tadeusza Mieloszyńskiego rozegrano w piątek 18 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie. Na planszach w rywalizacji o czołowe miejsca w turnieju stanęło w sumie 119 szermierzy.

Wśród nich nie zabrakło oczywiście zawodników ze Śremu, którzy - jak zwraca uwagę Stanisław Płociennik - godnie uczcili pamięć założyciela i trenera sekcji szermierczej śp. Tadeusza Mieloszyńskiego zdobywając w sumie osiem medali.

Dobre występy śremskich szermierzy podczas Memoriału Tadeusza Mieloszyńskiego

W grupie klas VII i VIII drugie miejsce zajęła Katarzyna Masztalerz, w grupie klas VI pierwsze miejsce należało Michała Besacha, a trzecie miejsca przypadły Jakubowi Jankowskiemu, Michałowi Bukowi oraz Julii Stasiak. Wśród klas IV natomiast na pierwszych miejscach na podium stanęli Aleksandra Leśniowska oraz Kacper Kasprzak, a drugie miejsce wywalczył Alex Rotter.

Zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony. Byli fizycznie dobrze przygotowani do turnieju, teraz będziemy musieli więcej pracy poświęcić nad techniką, która ze względu na małą ilość startów musimy doszlifować

- skomentowała start śremian trenerka Karolina Płociennik-Lis.