Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ciało, umysł, dusza, czyli tegoroczna Akademia Pełni Życia. Osoby niepełnosprawne z gminy Śrem wzięły udział w serii ciekawych spotkań

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Po raz 22. Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy przygotował cykl spotkań w ramach "Akademii Pełni Życia". W tym roku spotkania realizowane w ramach tego cyklu odbywały się pod hasłem: ciało, umysł, dusza. Finał zajęć miał miejsce w piątek 6 października w sali Klubu Relax.

Osoby niepełnosprawne z gminy Śrem wzięły udział w "Akademii Pełni Życia"

Tegoroczna "Akademia Pełni Życia", czyli cykl spotkań skierowanych do osób z różnymi niepełnosprawnościami z gminy Śrem już za nami. Uczestnicy zajęć, a było ich około 30., tym razem mogli skorzystać z zajęć fizjoterapii na krzesłach, warsztatów odprężających oraz warsztatów myśli, emocji i zachowań.

Poza tym uczestnicy zajęć w ramach śremskiej "Akademii Pełni Życia" wybrali się na wycieczkę, która doprowadziła ich do Biskupina. Tam nie tylko odwiedzili tamtejsze muzeum, ale i wybrali się na rejs po Jeziorze Biskupińskim.

Finisz tegorocznych spotkań w Klubie Relax

Finał całego cyklu "Akademii Pełni Życia", który przygotowany był przez Ośrodek Pomocy Społecznej przy finansowym wsparciu gminy Śrem i PFRON, odbył się w piątek 6 października w sali Klubu Relax. Nie tylko opowiedziano tam, co działo się podczas zajęć, ale przygotowano również ilustrację sceniczną bajki terapeutycznej autorstwa Violetty Ambroziak-Krzysztofowicz pt. " O miłości, lęku, złości i o...".

Ciało, umysł, dusza, czyli tegoroczna Akademia Pełni Życia. Osoby niepełnosprawne z gminy Śrem wzięły udział w serii ciekawych spotkań
Katarzyna Baksalary

Uczestnicy zajęć wystąpili w rolach uczuć i emocji, prezentując, jak każde z nich jest w życiu potrzebne i jak jedno nie może dobrze funkcjonować bez drugiego. Sceniczny występ mieszkańców gminy Śrem przypadł do gustu wszystkim obecnym na sali oraz gościom zaproszonym na finał cyklu.

Kolejna "Akademia Pełni Życia", czyli cykl ciekawych spotkań dla osób z niepełnosprawnościami z gminy Śrem za rok.

Ciało, umysł, dusza, czyli tegoroczna Akademia Pełni Życia. ...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto