MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Droga krzyżowa na śremskich Jezioranach. Wierni z parafii pw. Najświętszego Serca licznie uczestniczyli w tym nabożeństwie [film, zdjęcia]

Tomasz Barylski
Tomasz Barylski
Wideo
od 7 lat
Wielki Piątek to czas rozważań męki Jezusa Chrystusa. Wczesnym porankiem, 29 marca wierni z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa na śremskich jezioranach, rozważali mękę Jezusa Chrystusa podczas drogi krzyżowej. Podobnie jak w ubiegłym roku parafianie licznie uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

Tego dnia w Kościele Katolickim nie odprawia się mszy świętej

W kościele katolickim Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest odprawiana msza święta. To dzień, który upamiętnia śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu, a na pamiątkę jego męki odprawiana jest liturgia Wielkiego Piątku. Warto podkreślić, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Ten szczególny dzień to również czas, kiedy wierni uczestniczą w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

Podobnie jest na śremskich Jezioranach, w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa, gdzie takie nabożeństwo rozpoczyna się wczesnym porankiem. O godzinie 4:45 wierni z parafii NSJ zaczęli gromadzić przed kościołem, by wspólnie uczestniczyć w tym nabożeństwie.

od 7 lat

Rozważania męki Jezusa Chrystusa na śremskich Jezioranach

Trasa drogi krzyżowej wiodła ulicą Kilińskiego, a następnie Jeziorną w kierunku amfiteatru nad jeziorem Grzymisławskim. W trakcie wspólnej modlitwy rozważano poszczególne stacje drogi krzyżowej. Na zakończenie nabożeństwa ks. kan. Ryszard Adamczak, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie, zachęcił parafian, by w tym okresie, który poprzedza Wielkanoc, sięgnęli po Pismo Święte. Szczególnie te wersy, które dotyczą wydarzeń w wieczerniku.

Czasem nam się wydaje, że tam było tylko „bierzcie i jedzcie", a tam się apostołowie pokłócili, który z nich jest największy. Tam musiał im Pan Jezus pokazać, co to znaczy służyć sobie i umył im nogi. Ten dumny Piotr mówił: „Panie, ty mi nie będziesz umywał nóg" i nic nie zrozumiał. Ten sam Piotr powiedział: „Panie, tam gdzie ty idziesz, tam i ja pójdę. Ja życie oddam za ciebie". „Zanim kogut zapieje ty się mnie trzy razy wyprzesz"

- zwrócił się duszpasterz do parafian.

Droga krzyżowa na śremskich Jezioranach. Wierni z parafii pw...

Zobacz również na srem.naszemiasto.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto