Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wierni przeszli ulicami Śremu w Drodze Krzyżowej. W tym roku parafianie śremskiej fary szli od św. Ducha do kościoła pofranciszkańskiego

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wideo
od 16 lat
Czas przedwielkanocny to czas, kiedy wierni wspominają mękę Jezusa Chrystusa, modląc się przy kolejnych stacjach drogi krzyżowej. Wierni z kościoła farnego w Śremie pogrążeni w modlitwie podczas drogi krzyżowej przeszli ulicami miasta w piątek 22 marca. Zobaczcie, jak było.

Droga krzyżowa w Śremie. Wierni ze śremskiej Fary przeszli ulicami Śremu pogrążeni w modlitwie

W tym roku droga krzyżowa parafian ze śremskiej Fary wiodła ulicami miasta od kościoła pod wezwaniem św. Ducha do kościoła pofranciszkańskiego. Zanim wyruszyli ks. prałat Marian Brucki, dziekan dekanatu śremskiego i jednocześnie proboszcz parafii farnej w Śremie, mówił o tym jak ważne jest uczestnictwo w drodze krzyżowej i rozważanie kolejnych stacji.

Deszczowa Droga Krzyżowa w Śremie

W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym parafianie biorący udział w drodze krzyżowej przeszli ulicami Śremu w deszczu. Ten jednak nie przeszkodził im w modlitwie przy kolejnych stacjach. Przejście przez miasto ubogacił swoją grą zespół muzyczny składający się z młodych osób związanych z kościołem farnym. I w tym miejscu trzeba przyznać, że w drodze krzyżowej udział wzięli nie tylko seniorzy, ale również młodzież.

W naszym nagraniu przypominamy, jak wyglądała droga krzyżowa parafian ze śremskiej Fary w minionym roku. w tym miejscu dodamy, że również jej trasa nie była codzienna, bo wiodła z kościoła św. Ducha, ulicami Popiełuszki, Ogrodową i Farną, do kościoła farnego.

Tak było w minionym roku:

Koniec drogi krzyżowej u "Franciszków"

Ostatnim przystankiem drogi krzyżowej, która w piątek 22 marca przeszła ulicami Śremu był kościół pofranciszkański przy ul. Poznańskiej. Tam ks. Marian Brucki podziękował wszystkim za udział i zachęcił do duchowego przeżywania najważniejszego dla katolików święta, czyli Wielkanocy.

Posłuchajcie nieco o wielkanocnej tradycji. Opowiada Kasia Tomczak z Muzeum Śremskiego:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto