MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Śrem: dziurę w drodze zgłosisz przez smartfona - zgłosiliście już coś?

Michał Jędrkowiak
Gmina Śrem: dziurę w drodze zgłosisz przez smartfona
Gmina Śrem: dziurę w drodze zgłosisz przez smartfona fot. arch. red.
Jeżeli podczas przemieszczania się po gminie Śrem zauważymy coś, z czym urzędnicy powinni zrobić porządek, możemy to zgłosić za pośrednictwem naszego telefonu komórkowego lub specjalnej strony internetowej. Wystarczy skorzystać z usługi LocalSpot.

Gmina Śrem wykupiła dostęp do usługi LocalSpot, która pozwala w dość prosty sposób zgłaszać urzędnikom rozmaite problemy, jakie możemy napotkać na ulicach miasta. Przykład: podczas spaceru po jednym z parków zauważamy stertę śmieci, którą można potraktować jako nielegalne wysypisko śmieci. Wyciągamy telefon i przy pomocy aplikacji LocalSpot, którą można pobrać w AppStore i Sklepie Play, zaznaczamy na mapie właściwe miejsce, wybieramy odpowiednią kategorię zgłoszenia i dodajemy opis. Jest też możliwość dorzucenia zdjęcia. Jeżeli chcemy, możemy się podpisać i podać swój mailowy adres. Możemy też dodać zgłoszenie jako zarejestrowany użytkownik.

Zgłaszać możemy nie tylko wysypiska śmieci, wachlarz kategorii niechcianych zjawisk jest szeroki: dewastacja, drogi i chodniki, komunikacja publiczna, odśnieżanie, oświetlenie uliczne, śmieci, utrudnienia dla niepełnosprawnych, wodno-kanalizacyjne, wolne wnioski, zakłócanie porządku, zanieczyszczanie powietrza, zieleń miejska, zwierzęta i inne.

Zgłoszenia można również dodawać za pośrednictwem strony localspot.pl

- W ciągu kilku sekund zgłoszenie trafi do właściwego pracownika Urzędu Miejskiego w Śremie. Zgłoszenie zostanie niezwłocznie zweryfikowane i przekazanie do właściwej jednostki do realizacji. W przypadku, gdy zarządcą odpowiadającym za usunięcie usterki jest inny podmiot, zgłoszenie zostanie przekierowane do odpowiedniego urzędu lub podmiotu - zapewnia ratusz.

Nie trzeba było długo czekać, aby śremianie zaczęli korzystać z nowej możliwości zgłaszania swoich uwag. W środę po południu na mapie widać było osiem zgłoszeń, z czego większość dotyczyła problemów z oświetleniem, m.in. w Nochowie czy przy ul. Chłapowskiego. W Psarskiem zgłoszono brak jednej lampy przy ul. Bukowej oraz fatalny stan samej ulicy.

- Stan dróg dotyczy całego osiedla - dodał zgłaszający. - Równanie dróg gruntowych we wsi Psarskie (zgodnie z harmonogramem) planowane jest na drugą połowę kwietnia 2017 r. przy sprzyjających warunkach pogodowych - odpisał urząd.

LocalSpot daje możliwość obserwowania, na jakim etapie jest nasze zgłoszenie. Zaznaczone na czerwono jest uznawane za nowe, gdy jest żółte - jest w realizacji. Zielony symbol oznacza, że urzędnicy uznali zgłoszenie za zamknięte. Szary kolor to sygnał, że nasza uwaga została odrzucona. Ratusz może na mapie ustawiać znaczniki z ostrzeżeniami i informacjami oraz atrakcjami. Jeżeli nasze zgłoszenie zostanie uznane za słuszne przez innych użytkowników aplikacji, może ono uzyskać ich poparcie. Przynajmniej w teorii powinno to dać do zrozumienia urzędnikom, że sprawa jest paląca i należy się nią jak najszybciej zająć.

System działa dopiero od kilku dni, ale zapowiada się obiecująco. Sukces zależy od mieszkańców (czy będą zgłaszać nieprawidłowości) oraz - przede wszystkim - od urzędników i tego, jak szybko będą problemy mieszkańców rozwiązywać.

Gmina Śrem: dziurę w drodze zgłosisz przez smartfona

Z książki do rzeczywistości, czyli nabór do drużyny Quidditcha:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto