I Puchar Polski Juniorów Młodszych - Radlin 2015

Paweł Wójkiewicz
I Puchar Polski Juniorów Młodszych - Radlin 2015 - dla szermierza z Manieczek ułożył się bardzo pomyślnie.

Wojciech Kolańczyk z I Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Radlinie wrócił ze złotym medalem.

Po wakacyjnej przerwie szpadziści powrócili do rywalizacji. Rozgrywany w Radlinie I Puchar Polski Juniorów Młodszych zgromadził krajową czołówkę szpadzistów. W zawodach rywalizowało 100 szermierzy, a wśród nich znaleźli się zawodnicy UKS PGK Śrem Mróz Manieczki. Spośród nich, jako jedyny, do fazy pucharowej przebił się Wojciech Kolańczyk.
Podopieczny Leszka Drobińskiego w pierwszej rundzie pewnie, bo aż 15:6 pokonał Michała Hałaczkiewicza (Kusy Szczecin). Również następny rywal, którym był Ryszard Kałuziński z Rybnika nie zagroził Wojciechowi Kolańczykowi. Szermierz z Manieczek pokonał rywala 15:8. W takim samym stosunku w następnej rundzie pokonany został Piotr Gadziński z Legii Warszawa. Najbardziej wyrównany pojedynek zawodnik z Manieczek stoczył w ćwierćfinale. Kolańczyk prowadził z Michałem Rachwalikiem (Start Opole) nieznacznie przez cały pojedynek._W efekcie Wojciech Kolańczyk zwyciężył przewagą dwóch trafień (15:13). W półfinale przeciwnikiem Wojciecha Kolańczyka był , mistrz Polski w tej kategorii wiekowej, odwieczny rywal Wojciech Lubieniecki (Sokół Mielec). Rywalizacja tych szpadzistów zawsze dostarczała wielu emocji. Tym razem to szermierz z Manieczek okazał się zdecydowanie lepszy. Zwyciężył 15:7 i udanie zrewanżował się za porażkę w majowym finale mistrzostw Polski. W finale turnieju na przeciw Wojciecha Kolańczyka stanął kolejny odwieczny rywal Damian Michalak (Piast Gliwice). Lider listy kwalifikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego nie znalazł recepty na doskonale dysponowanego tego dnia szermierza z Manieczek.
- Nowy sezon rozpoczynamy sukcesem oraz zmianą nazwy klubu - oświadczył_Leszek_Drobiński, trener Kolańczyka. - Nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium różnych zawodów, ale w Pucharze Polski w kategorii Juniorów Młodszych mój zawodnik jeszcze nie triumfował. Wojtek znakomicie walczył w całym turnieju i w pełni zasłużył na zwycięstwo - poinformował_Drobiński. - Mam nadzieję, że do końca sezonu utrzyma wysoką formę i zawsze będzie walczył o najwyższą lokatę - dodał Leszek_Drobiński.

Po tym turnieju Kolańczyk zajmuje drugie miejsce na liście kwalifikacyjnej PZS w swojej kategorii wiekowej.