MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs Palm Wielkanocnych w Muzeum Śremskim. Poznajcie zwycięzców i laureatów. Jak myślicie, jak wysoka była najwyższa palma?

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Konkurs Palm Wielkanocnych w Muzeum Śremskim. Poznajcie zwycięzców i laureatów. Jak myślicie, jak wysoka była najwyższa palma?
Konkurs Palm Wielkanocnych w Muzeum Śremskim. Poznajcie zwycięzców i laureatów. Jak myślicie, jak wysoka była najwyższa palma? Katarzyna Baksalary
Palmy wielkanocne to nieodzowny atrybut Wielkanocy. Muzeum Śremskie po raz kolejny zaprosiło mieszkańców Śremu i okolic do wspólnej zabawy i udziału w konkursie na palmę wielkanocną. Chętnych do udziału w konkursie nie brakowało. Zobaczcie, kto zwyciężył. Dowiecie się również, ile miała najwyższa z plam!

Wielkanocne Palmy w Muzeum Śremskim - było bardzo kolorowo!

Konkurs Palm Wielkanocnych w Muzeum Śremskim, to powoli nowa śremska tradycja. Chętnych do udziału w konkursie nie brakowało, a pomysłowość w tworzeniu tego niezwykłego wielkanocnego rekwizytu nie brakowało nikomu. Udział w konkursie wzięły zarówno dzieci jak i dorośli. Przygotowanie palm wielkanocnych okazało się nie tylko sposobem na spędzenie czasu, ale i na dobrą zabawę.

To nie był łatwy wybór. Tych palm jest bardzo dużo. Są bardzo różne, jedne bardziej, inne mniej papierowe, są też i żywe. Bardzo się cieszymy, że Państwu ten pomysł na zabawę się spodobał i jeszcze raz zaręczam, że to nie był łatwy wybór

- powiedział tuż przed rozpoczęciem ogłaszania zwycięzców Grzegorz Pawlak z Muzeum Śremskiego.

W tegorocznym Konkursie Palm Wielkanocnych w Muzeum Śremskim udział wzięło w sumie blisko 400 osób, które przygotowały ponad 40 palm! Były to rozmaite grupy, od grup klasowych na klubach seniorów kończąc.

Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach. W kategorii dorośli nagrodziliśmy trzy palmy, w kategorii dzieci cztery palmy. Jedno miejsce przyznaliśmy ex aequo. Zostało również przyznane jedno wyróżnienie za najwyższą palmę

- powiedziała Katarzyna Tomczak z Muzeum Śremskiego, która zasiadała w jury konkursu.

I tak, wyróżnienie za najwyższą palmę wielkanocną trafiło do Środowiskowego Domu Samopomocy w Śremie. Palma przygotowana przez podopiecznych ŚDS miała ponad cztery metry wysokości i nie zmieściła się na muzealnej scenie.

W kategorii dorosłych podium prezentowało się następująco:

  1. Klub Senior+
  2. Zielarnia Natura
  3. Grupa Artystyczna przy Klubie Seniora Towarzystwa im. Brata Alberta "Nadzieja"

Upominki trafiły również do uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Sebastianowa, a także Magdaleny Józefowskiej.

W kategorii dzieci na podium znaleźli się:

  1. Maria Celka
  2. Zofia Rydlewska i Julia Nowak
  3. Milena i Wojciech Wyzuj oraz klasa druga Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Do dzieci trafiły również upominki za udział. Otrzymali je m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie oraz szkół z Nochowa, Pyszącej i Bodzyniewa.

Warto dodać, że pula nagród w tym wielkanocnym konkursie wyniosła niemal 900 złotych i z pewnością przekazane w ramach nagród vouchery zostaną dobrze wykorzystane przez zwycięzców.

Nie tylko konkurs w Muzeum Śremskim

W niedziele 10 kwietnia w Muzeum Śremskim odbył się nie tylko finał konkursu na palmy wielkanocne, ale można było posłuchać również dzieci ze Studia Your Voice prowadzonego przez Julię Bartkowiak-Wojciechowską oraz zakupić świąteczne drobiazgi na stoisku śremskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na dziedzińcu Muzeum Śremskiego na wszystkich łasuchów czekała mobilna budka ze słodkościami od Torty Love z Mechlina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto