Na trasie zawodów Finału Pucharu Wielkopolski w Nordic Walking w Śremie [ZDJĘCIA]

Finałowy etap zawodów o puchar Wielkopolski, które kolejny rok z rzędu przypadły na nasze miasto, obfitował w wiele sportowej rywalizacji, nad którą na trasie czuwali sędziowie. Część zawodników walczyła o jak najwyższe lokaty, część traktowała zawody jako dobrą okazję do aktywnego spędzenia czasu w miłym towarzystwie i na świeżym powietrzu.

W niedzielnych zawodach, które rozegrane zostały w naszym mieście w ramach cyklu zawodów Pucharu Wielkopolski, na dystansie 5 kilometrów w kategorii open pierwsze miejsce zajął Rajewski Sebastian z Piły z czasem czasem 30 minut 58 sekund i 49 setnych.

W klasyfikacji kobiet najszybciej linię mety przekroczyła Szymański Małgorzata ze Szczecina, uzyskując czas 34m 02s 76s i jednocześnie zwyciężając w kat. K30-39.

Ze Śremian najwyższe 27 miejsce w kat. open, a pierwsze w kat. M 18-29 zajął Miękisiak Rafał z czasem 35m 18s 64s. Najszybszą śremianką była w tym roku Matyja Anna zajmując 80 miejsce i uzyskując czas netto 38m 48s 22s.

Na dystansie 10 kilometrów w kat. open i kat. M 40-49 zwyciężył Niechwiejczyk Piotr ze Świętochłowic, dystans ten pokonując w czasie 1 godzina 4 minuty 18 sekund 89 setnych. W klasyfikacji kobiet najszybsza była Płachcińska Angelika, która uzyskała czas netto 1g 11m 31s 45s, która jednocześnie zwyciężyła w kategorii K 30-39