MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niedziela Palmowa w Śremie. W Muzeum Śremskim rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Wideo
od 7 lat
Niezwykle kolorowo zrobiło się w Muzeum Śremskim w niedziele 24 marca. Wszystko za sprawą konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. W tym roku chętnych do udziału w konkursie nie brakowało, a ich dzieła zachwycały.

Muzeum Śremskie zachęca do aktywności i pielęgnowania tradycji

Okresy przedświąteczne to czas, kiedy wiele osób bardzo skupia się na przygotowaniach, aby wszystko było idealnie. Warto jednak w tym przedświątecznym pędzie się na chwilę zatrzymać i wrócić do korzeni. Takim właśnie przystankiem są organizowane przez Muzeum Śremskie konkursy związane z Wielkanocą i Bożym Narodzeniem.

W związku z tym, że mamy wiosnę, więc łatwo się domyślić, że rozstrzygnięty w niedziele 24 marca konkurs dotyczył Wielkanocy, a dokładnie stworzenia najpiękniejszej Palmy Wielkanocnej. Do tegorocznego konkursu, który odbywa się już po raz trzeci, zgłoszono ponad 30 palm.

Na każdego uczestnika konkursu Muzeum Śremskiego czekała nagroda

Część pal zgłoszonych do muzealnego konkursu była wykonywana indywidualnie, a część w większych grupach. Kategorie podzielono również ze względu na wiek, czyli na dzieci i dorosłych. Jury konkursowe złożone z pracowników Muzeum Śremskiego miał nad czym się głowić, wybierając te najpiękniejsze z pięknych. Ostatecznie przyznano w sumie pięć pierwszych miejsc oraz dziewięć wyróżnień.

Tak było w minionym roku. Zobacz:

Zwycięzcami tegorocznego konkursu są:

  • w kategorii indywidualnej dzieci i młodzież zwyciężył Aleksander Nawrocki.

  • w kategorii indywidualnej dorośli zwyciężyła Wiesława Podlawska.

  • w kategorii grupowej dzieci i młodzież zwyciężyli członkowie Świetlicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie.

  • w kategorii grupowej dorośli przyznano dwa pierwsze miejsca: Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju wsi Mechlin oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Wyrzece.

Nagrody otrzymali nie tylko zwycięzcy. Drobne upominki czekały również na wyróżnionych oraz wszystkich pozostałych uczestników konkursu.

Na koniec dla zebranych w sali Muzeum Śremskiego wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto