Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nieopodal sali wiejskiej w Grzybnie powstanie nowoczesne boisko. Z obiektu będą korzystać mieszkańcy i uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Nieopodal sali wiejskiej w Grzybnie powstanie nowoczesne boisko. Z obiektu będą korzystać mieszkańcy i uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych
Nieopodal sali wiejskiej w Grzybnie powstanie nowoczesne boisko. Z obiektu będą korzystać mieszkańcy i uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych ilustracyjne/Krzysztof Capiga/arch. PPG
Gmina Brodnica ma dobre wiadomości dla mieszkańców Grzybna. Jest zielone światło dla budowy nowoczesnego wielofunkcyjnego boiska w tej miejscowości. Jeśli wszystkie założenia terminów, co do jego budowy się sprawdzą, to będzie ono gotowe jeszcze w tym roku.

Pozyskano grunt pod nowoczesne boisko w Grzybnie

Gmina Brodnica z początkiem roku rozpoczęła starania dotyczące nieodpłatnego przekazania z zasobów Skarbu Państwa gruntu w Grzybnie pod nowoczesne i wielofunkcyjne boisko. Po półrocznych formalnych staraniach i zaangażowaniu wójta oraz osób życzliwych tej inicjatywie w czwartek 22 czerwca ogłoszono, że akt notarialny dotyczący przekazania został podpisany. Formalnie z ramienia Skarbu Państwa grunt przekazał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który już w minionym roku sygnalizował zgodę na przekazanie działki gminie Brodnica.

Jak wyjaśnił w rozmowie z nami wójt Marek Pakowski, póki co wszystko idzie zgodnie z planem. Już teraz trwa procedura związana z wyborem projektanta grzybieńskiego boiska, która zakończy się za kilka dni. Według planów wójta Brodnicy w połowie lipca powinna być już gotowa dokumentacja, a samo boisko powinno powstać do połowy grudnia tego roku.

Plany planami, jednak o wszystkim zadecydują przetargi i koszty, jakie będzie trzeba ponieść w związku z planowaną inwestycją w Grzybnie.

Dodamy jeszcze, że grunt pozyskany przez gminę pod boisko znajduje się niepodal sali wiejskiej w Grzybnie i tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Grunt pod boisko, to nie jedyna dobra wiadomość z gminy Brodnica

Dobrą wiadomością płynącą z Brodnicy jest również fakt, że gmina otrzyma środki w ramach programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Podpisanie umów na przekazanie pieniędzy nastąpi w czwartek 22 czerwca w Pleszewie.

Dofinansowaniem w ramach tego programu objęte są przedsięwzięcia związane z terenów zielonych, poprawy jakości wód, wykorzystania na większą skalę odnawialnych źródeł energii, eliminacji zanieczyszczenia środowiska. Gmina Brodnica wpisała się w to przedsięwzięcie projektem na modernizację budynku urzędu gminy, gdzie ma nastąpić m.in. montaż fotowoltaiki oraz zmiana źródła ogrzewania z węglowego na pelet.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto