Niższe ligi. Pogoń Książ Wlkp. niepokonana od sześciu meczów. Zawisza Dolsk zatrzymany przez wicelidera [zdjęcia]

Tomasz Barylski
Pogoń Książ Wielkopolski kontynuuje serię bez porażki. Z kolei zespół Zawiszy Dolsk znalazł pogromcę. Podopiecznych Macieja Fujaka zatrzymał wicelider tabeli, Sarnowianka Sarnowa.

Pogoń Książ Wlkp. nadal na fotelu lidera

Znakomita seria Pogoni Książ Wielkopolski trwa. Zespół prowadzony przez Marcina Tomaszewskiego dzięki wygranej 4:1 z Koziołkiem Poznań zanotował szóste zwycięstwo z rzędu. Strzelanie w sobotnim meczu rozpoczęło się od uderzenia z ostrego kąta Mateusza Biernackiego. Jeszcze przed przerwą Piotr Galusik prostopadłym podaniem obsłużył Filipa Osińskiego, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Po zmianie stron przyjezdni zdobyli kontaktowego gola po błędzie obrońców. Miejscowi uspokoili grę. Sprawy w swoje ręce wziął Piotr Galusik, który urwał się środkiem. Wbiegł między dwóch obrońców i nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Wygraną przypieczętował Dawid Kropski.

Początek meczu w naszym wykonaniu był średni. Mieliśmy ciężkie wejście w mecz. Długo nie chciało wpaść jednak w końcu się udało. Po pierwszej bramce złapaliśmy luz i zaczęliśmy grać swobodnie. Do końca pierwszej połowy mieliśmy kontrolę. Początek drugiej połowy to znowu słabe wejście. Rywale trochę przejęli inicjatywę i po naszym błędzie zdobyli bramkę. Wkradł się niepotrzebny chaos. Jednak po golu Piotra Galusika mieliśmy pełną kontrolę

- powiedział trener Pogoni, Marcin Tomaszewski.

Jak dodał nasz rozmówca mimo gorszych momentów jego zespół odniósł pewne zwycięstwo.

Do końca pozostają trzy kolejki. Wszystko w naszych nogach. Trzeba wygrywać i nie ma się na kogo oglądać. W przedostatniej kolejce wicelider, Szturm Junikowo gra z Manieczkami. Ktoś zgubi punkty. My tylko i aż musimy wygrywać

- podsumował Marcin Tomaszewski.

Zawisza Dolsk musi poczekać z otwieraniem szampanów

W Dolsku szampany przygotowane na fetę z okazji historycznego awansu do klasy okręgowej muszą poczekać. Starcie miejscowego Zawiszy z wiceliderem, Sarnowianką Sarnowa zakończyło się porażką miejscowych 1:3. Jednak drużynie prowadzonej przez Macieja Fujaka należą się ogromne brawa i słowa uznania. Jego zespół był niepokonany przez 22 mecze.

Każda passa ma swój koniec i nastał ten dzień, kiedy naszą passę przerwała Sarnowianka. Mecz fatalnie się dla nas ułożył. Straciliśmy gola w trzeciej minucie po tym jak nasz bramkarz chwytał piłkę na raty i “wyjechał” z nią poza pole karne. Po rzucie wolnym futbolówka odbiła się pechowo od Huberta Kubiaka i wpadła do siatki. Przed przerwą chcieliśmy odrobić straty. Mimo przewagi biliśmy głową w mur

- relacjonował po meczu szkoleniowiec Zawiszy, Maciej Fujak.

Ledwo rozpoczęła się druga połowa i Sarnowianka zdobyła drugiego gola. Kilka minut później po kiksiem bramkarza zawodnik rywali lobem posłał futbolówkę do siatki.

Remik Szyszka strzelił pięknego gola z wolnego. Ruszyliśmy mocno. Hubert Szyszka miał setkę, ale w sytuacji sam na sam bramkarz zmienił lekko tor lotu piłki. Ta wyszła na rzut rożny. To mógł być przełomowy moment

- zaznaczył trener dolskiego zespołu.

Rywal mądrze się bronił i kontrolował mecz. My poza stałymi fragmentami i próbami na tzw. aferę nic nie zdziałaliśmy. Po strzale Michała Czaplickiego piłka otarła się o słupek. Bardzo chcieliśmy wygrać i świętować awans. Niektórzy chyba byli “przemotywowani”. Sarnowianka to zespół, który grał już ligę wyżej i doświadczenie wzięło górę. Gratuluje rywalom i przepraszam kibiców, którzy tak licznie się stawili na stadionie. To nie był nasz mecz. Mam nadzieję, że szybko zrehabilitujemy się i postawmy “kropkę nad i”, która przypieczętuje nasz awans