MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat śremski dołoży się do remontu ul. ks. Jerzego Popiełuszki w Śremie. Łączna kwota przeznaczona na remont to ponad pół miliona złotych

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Część mieszkańców ul. Popiełuszki w Śremie oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Politechnicznych już jakiś czas cieszą się wyremontowaną częścią tej ulicy. W tym roku do skutku ma dojść remont drugiej części ul. Popiełuszki, która jest w opłakanym stanie. Pieniądze na ten cel przeznacza gmina Śrem oraz powiat śremski.

Ulica ks. Jerzego Popiełuszki w Śremie do remontu

Ulica ks. Jerzego Popiełuszki w Śremie nie należy może do głównych arterii miasta, jednak dzięki m.in. Zespołowi Szkół Politechnicznych ruch jest na niej spory. Przez lata stan tej ulicy pozostawiał wiele do życzenia. To jednak zaczęło się zmieniać. W pierwszej kolejności gmina we współpracy z powiatem śremskim, który jest organem prowadzącym wspomnianą już szkołę, wyremontowali część ul. Popiełuszki, do wjazdu do szkoły. Teraz przyszedł czas, aby remont ruszył także na jej drugiej części.

Powiat śremski dołoży pieniądze na remont ul. Popiełuszki

Na razie wiadomo, że na wyremontowanie drugiego odcinka ul. Popiełuszki w Śremie są pieniądze. 350 tysięcy złotych w budżecie na ten rok zaplanowała gmina Śrem, a na ostatniej sesji Rady Powiatu Śremskiego przyjęto uchwałę, w której z budżetu powiatu popłynie na ten cel kolejne 200 tys. złotych. Projekt uchwały na temat dotacji celowej dla gminy Śrem na remont wspomnianej ulicy pojawił się w uzupełnieniu porządku obrad. Radni byli jednomyślni i wszyscy obecni na sali, zagłosowali "za" pomocą dla finansową dla gminy Śrem.

Kiedy ruszą roboty na ul. Popiełuszki?

Na pytanie, kiedy ruszą prace budowlano-remontowe na ul. Popiełuszki trudno w tej chwili odpowiedzieć. W pierwszej kolejności gmina Śremu musi ogłosić przetarg, następnie go rozstrzygnąć. Jeśli wszystko się powiedzie i zgłosi się wykonawca spełniający wszelkie postawione w ogłoszeniu wymogi, to mieszkańcy i osoby korzystające na co dzień z tej ulicy będą mogli cieszyć się nią jeszcze w tym roku.

Mieszkańcy i szkoła długo czekali na remont ul. Popiełuszki w Śremie

Na koniec dodamy, że przed pierwszym etapem remontu ul. Popiełuszki w Śremie rozmawialiśmy z mieszkańcami oraz z dyrekcją Zespołu Szkół Politechnicznych i uczniami. Wszyscy wówczas mówili wprost, że na lepszą nawierzchnię niż nierówno ułożone płyty betonowe na ul. Popiełuszki czekają od dawna. Dodamy jeszcze, że końcówka ul. Popiełuszki (za szkołą w kierunku biura Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa) jest zwykłą drogą gruntową, która po zimie, po deszczach zamienia się najpierw w błotną przeprawę, a następnie w pułapkę pełną dziur czyhająca na kierowców.

Przypominamy:

Powiat śremski dołoży się do remontu ul. ks. Jerzego Popiełu...

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto