Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rodzinny trening taekwondzistów w Śremie. Klub Rapid Śrem zaprosił rodziców, opiekunów i rodzeństwo zawodników do na wspólny trening

Katarzyna Baksalary
Katarzyna Baksalary
Klub Rapid Śrem zaprosił na trening rodziców, rodzeństwo i bliskich swoich zawodników. W sumie na macie wspólnie trenowało blisko 150 osób
Klub Rapid Śrem zaprosił na trening rodziców, rodzeństwo i bliskich swoich zawodników. W sumie na macie wspólnie trenowało blisko 150 osób Katarzyna Baksalary
Niedziela 7 stycznia to dzień, który należał do taekwondzistów ze Śremu i nie tylko, a to za sprawą wielkiego rodzinnego treningu klubu Rapid Śrem. Na macie w sali Śremskiego Sportu wspólnie stanęło blisko 150 osób, a byli to zawodnicy i ich bliscy. Niedzielny trening można śmiało nazwać udanym!

Rodzinny trening klubu Rapid Śrem w sali Śremskiego Sportu

Rodzinne treningu taekwondzistów z klubu Rapid Śrem, to nie tylko okazja do wspólnego aktywnego spędzenia czas rodziców z dziećmi, ale przede wszystkim czas, kiedy rodzice mogą lepiej zrozumieć pasję swoich dzieci i bliżej poznać sport, który stawia im wiele wyzwań i to nie tylko na sportowym polu.

Jak zdradziła nam w rozmowie Piotr Wesołek, główny trener w śremskim klubie Rapid, takie treningi to okazja do przekazania rodzicom, jak ważne są ich zadania w domu, a mowa o wsparciu, wyrozumiałości, aktywnym motywowaniu do zawodników do dalszej pracy.

Jak można było się dowiedzieć podczas rodzinnego treningu w niedzielne przedpołudnie trener, to człowiek, który jest kimś, kto mówi zawodnikowi to, czego on nie chce słyszeć, to człowiek, który widzi to czego zawodnik nie chce widzieć oraz ta osoba, która robi to wszystko po to, aby zawodnik był tym, kim chce być.

Rodzic natomiast to najwytrwalszy kibic i nieocenione wsparcie - dla zawodnika i trenera.

Wspólne zmagania na macie zawodników Rapid Śrem i ich bliskich

Niedzielny trening taekwondzistów w Śremie to nie tylko czas rozmów, ale i aktywnych ćwiczeń na macie. Zawodnicy radzili sobie z nimi doskonale, bliscy zawodników natomiast bardzo starali się nadążyć za swoimi pociechami. Pośród trenujących byli i starsi wychowankowie klubu Rapid Śrem jak i dzieci, które przygodę ze sztukami walki dopiero rozpoczynają.

Klub Rapid Śrem, to jeden z klubów, który otrzymał gminną dotację na 2024 rok

Przy okazji rodzinnego treningu śremskiego klubu taekwondo warto wspomnieć, że Klub Rapid Śrem to jeden z 26 klubów działających na terenie gminy Śrem, który w na 2024 rok otrzymał dotacje z budżetu gminy. Wynosi ona 103,5 tys. złotych. Kwotę tą przyznano z puli równiej milion złotych. W stosunku do roku poprzedniego dotacja wzrosła o 3,5 tysiąca złotych.

Jak wspominaliśmy już w jednym z wcześniejszych materiałów, klub Rapid Śrem osiąga spore sukcesy, jednak na co dzień boryka się m.in. z brakiem sali do taekwondo, w której mogliby ćwiczyć. Taka sala rozwiązałaby wiele problemów.

Jak zwraca również uwagę Piotr Wesołek, brak sali sportowej z prawdziwego zdarzenia w gminie Śrem blokuje również możliwości organizowania wielu imprez sportowych, w tym między innymi zawodów taekwondo na poziomie mistrzowskim. Według głównego trenera klubu Rapid Śrem, budowa takiego obiektu będzie wyzwaniem najbliższych lat dla gminy, obecna sala w obiekcie Śremskiego Sportu niestety najlepsze lata ma już za sobą i nie jest w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego sportu.

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na srem.naszemiasto.pl Nasze Miasto